Mobilní domy

Mobilní domy jsou výhodné pro všechny, kteří nechtějí mít starosti se stavbou běžného domu na bydlení či rekreační chaty, nebo pro ty kteří chtějí podnikat a potřebují vhodné nebytové prostory např. pro rychlé občerstvení, kadeřnické nebo pedikérské služby, pro kanceláře či prodej.
Pasivní mobilní dům
Dřevěné mobilní domy

Pasivní mobilní dům

Když se řekne pasivní dům, představíme si hned složitý proces od shánění správného pozemku přes tvorbu projektu investorům i místu na míru až po celý stavební a realizační proces, zkrátka dlouhé měsíce. Máte-li však skromné nároky nebo sháníte dočasné řešení, můžete bydlet pasivně ihned.

Mobilní dům pro mobilní život
Mobilní domy

Mobilní dům pro mobilní život

Všechno kolem nás se vyvíjí a je neustále v pohybu. Nejzřetelněji mohou tyto dynamické změny vnímat obyvatelé velkoměst. Není se tedy čemu divit, když se do pohybu dá i váš víkendový dům…

Mobilní domy

Postačí jen pozemek, na kterém mobilní dům umístíme, územní souhlas od dané autority a nemusíme platit za rozsáhlou projektovou dokumentaci. Napojení na inženýrské sítě nebo úprav terénu není pro firmy dodávající mobilní domy žádným problémem. Je možné využití individuálních síťových technologií, při kterých nám odpadne připojení na stávající zasíťování.

Mobilní domy

Z široké nabídky již hotových mobilních domů si může každý vybrat dle svých potřeb nebo si může nechat vyrobit mobilní dům na přání. Běžným standardem mobilních domů jsou kompletně zařízené místnosti spotřebiči a nábytkem, od lednice, sporáku, mikrovlnné trouby, jídelního nábytku, sedačky, manželské postele, jednolůžka, vestavěné skříně, vany či sprchového koutu až po WC případně bidet.

U mobilních domů si je možné vybrat různé druhy opláštění např. z palubek nebo fasádních profilů; různé typy oken a dveří vstupních i vnitřních; střešní krytiny; okapů a svodů; různé druhy plovoucích podlah; elektro světel, zásuvek a vypínačů. V případě nadstandardu můžeme uvažovat o doplňkové vybavení, jako jsou krbová kamna, speciálně upravený komín, vnitřní a předokenní rolety, ventilace či klimatizace, nízkoenergetické podlahové vytápění, prosklení, terasy a venkovní plochy, zvýšený strop nebo střešní okna.

Mobilní dom

Celoroční mobilní domy

Pokud se rozhodneme mobilní dům užívat celoročně, je nutné udělat pár nepatrných úprav jako je výměna jednoduchých oken za dvojitá, použití vhodných materiálů na zateplení stěn i zaizolování přívodů vody a samozřejmě dovybavení vhodným topením např. na tuhá paliva. Při výběru budeme především uvažovat o umístění vchodu, oken a celkové velikosti mobilního domu. Mobilní domy s více než 3 ložnicemi je koncipována jako dvojdomek, který má více než jeden vchod. V nabídce jsou dispozice mobilních domů ve stejné obdobě jako je tomu u domů či bytů a to od 1+kk do 4+kk.

Celoroční mobilní domy

Mobilní chaty

Mobilní chaty tzv. chalety jsou určeny především pro sezónní rekreaci. Jejich specifikem je použití dřevo-železité konstrukce, díky které jsou mobilní chaty mnohem robustnější než celoroční obytné domy. Při výběru budeme především uvažovat o umístění vchodu, oken a celkové velikosti mobilního domu, který nám bude sloužit ve dnech volna. V nabídce jsou nabízeny dispozice od 1+kk do 4+kk. Mobilní chaty s více než 3 ložnicemi je koncipována jako dvojdomek, který má více než jeden vchod. Další vchody jsou ideální pro vstup na terasu nebo prostoru zahrady. I mobilní chata může sloužit k celoročnímu bydlení a bude tak nutná malá úprava jako je výměna jednoduchých oken za dvojitá, použití vhodných materiálů na zateplení stěn i zaizolování přívodů vody a samozřejmě dovybavení vhodným topením např. na tuhá paliva.

Mobilní dom - Home bydlení

Mobilní domy jsou dnes stále populárnější oproti klasickým zděným výstavbám, díky výrazně nižším pořizovacím nákladům a rychlosti nastěhování. Některé mobilní domy nemusí být tzv. „pevné“, ale díky podvozku je můžeme přesouvat na jiné místo. Z široké nabídky je možné si vybrat jak nové tak již použité. Každé rozhodnutí má své klady a zápory, vždy záleží na našem rozhodnutí, co od mobilního domu očekáváme a v jakém provedení nám bud nejlépe vyhovovat. Můžeme vybírat z řady výrobců ale i prodejců, z různých barevných provedení jak pro interiér, tak pro exteriér.

I takhle se dá bydlet