I staršímu domu sluší nový, hezký a teplý kabát

10. 04. 2015
Diskuze (0)
Sdílet

Obnova fasády je dnes příležitostí k podstatnější proměně domu než jen k pohledu zvenku. Samozřejmě, že nový vzhledu, zaujme zejména při pohledu zvenku, ale to podstatné pocítí obyvatelé domu. Protože, a v mnoha případech především, dojde ke změně a významnému zlepšení její funkce. Prioritou vždycky bude, aby nová fasáda byla pěkná a vyjadřovala osobitý charakter budovy a jejího umístění, avšak to oč jde především, je to, co je třeba udělat a co to bude stát.

Při rozhodování o obnově fasády proto nejprve zvažujeme stránku technickou (co je potřeba udělat) a pak ekonomickou (co to bude stát). To, zda fasáda bude zelená, modrá či růžová zůstane až na konec. Byť je to priorita.

A když počáteční úvahy doplníme o to, kolik bychom obnovou fasády mohli ušetřit a získat, dostaneme zcela jiný obrázek. Ušetřit podstatně v nákladech na vytápění, získat nemálo zvýšením hodnoty domu a významně také zlepšit pohodu bydlení a jeho komfort. Zateplením obvodového pláště domu a obnovou fasády zvýšíme nejen užitnou hodnotu budovy a zároveň vytvoříme podmínky pro úsporu budoucích nákladů na vytápění objektu, ale také zvýšíme její hodnotu faktickou. Dobře zvolený barevný odstín fasády bude už pak onou příslovečnou „třešničkou na dortu“.

foto: KASTEN spol. s r.o.

Při rozhodování jaký typ ETICS použít pro kontaktní zateplení fasády je nutné zvažovat:
– o jaký typ objektu jde
– jaký je stávající stav obvodového pláště
– jaká je skladba obvodového pláště
– jaký je způsob využití objektu
– jaké máme ekonomické možnosti
– jaká je energetické bilance objektu (současná, předpokládaná budoucí)

lepení izolantu foto: KASTEN spol. s r.o.

natahování omítky foto: KASTEN spol. s r.o.

Odpověď by měla dát konzultace s kvalifikovaným odborníkem. Důkladná příprava je totiž hlavním předpokladem pro to, aby výsledek přinesl očekávaný efekt.

Náklady na zateplení vynaložené, se v dalších letech vrátí v úsporách za vytápění a případně v úsporách za energii spotřebovanou klimatizační jednotkou. Úspory mohou dosáhnout 30 až 60% Zateplení zabrání nejen úniku tepla z domu v zimním a přehřívání objektu v letním období. Zabrání také srážení par a vzniku plísní. Díky zateplení bude možné, aby zdroj vytápění snížil svůj výkon. Zkrátí se jeho nutná provozní doba, na druhé straně se prodlouží jeho životnost. Částečně bude vyloučen vliv teplotních změn, které negativně působí na konstrukci domu. Významně se také prodlouží životnost fasády i celého objektu. Zvýšení jeho hodnoty a krásná fasáda dobrý výsledek jen potvrdí.

Ing. Aleš Kocourek
KASTEN, spol. s r.o.

Jednatel neratovické stavební společnosti KASTEN Ing. Aleš Kocourek, získal za 20 let, po které se KASTEN rekonstrukci, revitalizaci a zateplení domů věnuje, nemálo zkušeností i dost děkovných dopisů, které je možné si na www.kasten.cz přečíst.
KASTEN spol. s r.o., je členem Cechu pro zateplování budov, držitelem certifikátu ISO 9001, ISO 14001 a OHSAS 18001, držitelem Osvědčení odborné způsobilosti k provádění ETICS.
V roce 2010 společnost získala titul Firma roku 2010 Středočeského kraje.
V roce 2013 získala, v rámci CZECH TOP 100, ČEKIA Stability Award 2013 s hodnocením AA (vynikající).

foto: KASTEN spol. s r.o.

 

KASTEN spol. s r.o.
Větrná 145, 277 11 Neratovice – Byškovice
Tel: +420 318 647 150; +420 318 647 152;
e-mail: info@kasten.cz;

ZDROJ: PR článek společnosti KASTEN spol. s r.o.

Kategorie: Nezařazené Novinky
Tagy: obnova fasady zatepleni
Sdílejte článek

Diskuze