Časopis HOME 03/2012 v prodeji

01. 03. 2012
Diskuze (0)
Sdílet

S desítkou na zádech Váš časopis má na krku první křížek. Anebo – jakožto správný špílmachr – konečně ze základní sestavy vytlačil starší a méně pohyblivou konkurenci a dostal na záda číslo režisérů. Přihlašujeme se tak […]

S desítkou na zádech
Váš časopis má na krku první křížek. Anebo – jakožto správný špílmachr – konečně ze základní sestavy vytlačil starší a méně pohyblivou konkurenci a dostal na záda číslo režisérů. Přihlašujeme se tak k odkazu slavných předchůdců i současníků, jejichž základní vlastností je, že nestojí někde stranou a nečekají na to, kdy se k nim odrazí balon. Naopak jsou to ti, kteří hru aktivně tvoří.

HOME byt/dům/styl/zahrada se chce zařadit po bok legend, jako byli Michel Platini, Diego Maradona nebo jejich pokračovatel Lionel Messi. Desítku jsme si zasloužili poctivou a tvrdou prací. Jasně, přiznáváme, že někdy jsme se v zápalu boje dopustili neúmyslného faulu, nikdy však ve snaze soupeři ublížit. Protihráče si vážíme, jelikož naše kvalita může růst, jedině je-li na úrovni naše domácí soutěž. No a navíc – vždy se snažíme, ať už je u kormidla kdokoli, abychom pobavili diváky. O to víc, že dneska aby člověk důvod k radosti pohledal.
Desátý ročník časopisu HOME byt/dům/styl/zahrada vstupuje do nové éry. A v novém dresu, snad se vám bude líbit. Výběr trval dlouho, dokonce tak dlouho, že jsme kvůli němu obětovali i jedno letošní číslo. I když ještě chvíli potrvá, až otestujeme, jak pevné jsou jeho stehy a kolik cyklů praní snese, věříme, že jsme se vydali tím správným směrem. Pro oko diváka – lepší hrou (tedy obsahem) a v novém dresu (layoutu) k plným tribunám.

Tak nám dejte vědět, jak se vám líbí.

Matej Šišolák

P. S. Obsah jsme nezměnili. Pořád jsme časopis o bydlení, stavění, designu a architektuře. Na to můžete vzít vuvuzelu!

Foto na titulní straně:

BITTNER architects a Lukáše Svobody. Foto: Jiří Ernest 


Z obsahu :


str. 26

Malý kousek Francie na jižní Moravě
Před nedávnem nám do redakce přistál zajímavý tip na výlet do moravských končin. Věděli jsme, že je zde skvělé víno, milé podnebí a ještě vlídnější domorodci. Netušili jsme však, že se tu nebývale daří také provensálskému stylu. Díky náklonnosti majitelky domu v řadové zástavbě k jižní Francii a neotřelým nápadům návrhářky Jitky Kobzové jsme byli svědky toho, jak galský kohout zakokrhal v Břeclavi.

str. 34
Rychlokurz otevírání
Otevřený prostor – populární slovní spojení, které v sobě skrývá moderní způsob života a jakousi automatickou asociaci luxusu. Ne vždy se však podaří přeměnit pocit ve skutečnost a vytvořit interiér s otevřenou atmosférou. Abyste se vyvarovali metody pokusu a omylu, nabízíme vám krátký rychlokurz zařizování otevřeného prostoru.

str. 60
Osamělé nádoby čisté radosti
Vana volně umístěná v prostoru vyvolává příjemné historické reminiscence. Třeba si vzpomenete na protřelou markýzu de Merteuil z Nebezpečných známostí, která v takovéto vaně doslova „dobře naložená“ třeba i přijímala vzácné hosty. Pojďte se s námi ponořit i vy.
str. 90

Šaty dělají člověka, dům vám udělá fasáda
Je to tak – oblečením můžete do okolí vyslat mnoho informací o sobě. Bez ohledu na to, zda jsou pravdivé, či nikoli, mají vliv na další komunikaci. Podobně je to i s domem. Jeho oblečení – fasáda – vypovídá mnohé o svém majiteli: jaký má vkus, zda inklinuje k tradiční, nebo spíše moderní architektuře, zda je ochoten experimentovat, nebo se přizpůsobit okolí, zda si nechá poradit, nebo jde stůj co stůj vlastní cestou, do jaké míry se on nebo někdo jiný vzhledem stavby zabýval a zvažoval různé možnosti, jak ji vylepšit. Všechny tyto informace může dům svou fasádou do světa křičet nebo jen decentně naznačovat.

Další zajímavé články najdete v časopise HOME č. 3/2012.

Kategorie: Novinky
Tagy: brezen casopis HOME
Sdílejte článek

Diskuze