Česká cihla poprvé na Designbloku

30. 10. 2015
Diskuze (0)
Sdílet

Na programu letošního Designbloku bylo otevření nového Studia bydlení a designu Sokolovská. Ve čtvrtek 22. října se slavnostně představila tato nová adresa prestižních značek interiérového designu, jejíž součástí je i centrum hrubé výstavby, které obrací pozornost k tomu nejzákladnějšímu u každé budovy – stavebnímu materiálu. V tomto případě byl prezentován cihelný systém společnosti Heluz, který nabízí komplexní a variabilní řešení pro stavby rodinných i bytových domů.

Tematické spojení Designbloku a otevření Studia Sokolovská je zřejmé – společným jmenovatelem je současný design, kvalita a inovace. Adresa Sokolovská 98/96 není spojována s těmito hodnotami estetiky poprvé ve své historii, nejen symbolicky navazuje na tradici jedné z nejvýznamnějších vrcholů architektury a designu v Čechách – sídlí totiž v rekonstruovaných prostorách prvorepublikové prodejny Ford, jejímiž autory jsou známí architekti Ernst Fürth a Viktor Mühlstein. Tito absolventi pražské techniky patřili ve 20. letech k nejúspěšnějším autorům a jejich stavby v duchu funkcionalismu a konstruktivismu pomáhaly utvářet ráz moderní a prosperující Prahy.

Studio Sokolovská si klade za cíl vytvořit reprezentativní a živé centrum všech prvků, které se podílejí na kvalitě bydlení. Projektanti, architekti, developeři, stavební firmy i zájemci z řad veřejnosti zde najdou výběr značek, pro něž je typický důraz na kvalitu materiálu a zejména inovativní přístup k němu. Obdobný projekt se již setkal s úspěchem v případě brněnského Centra Kaštanová otevřeného v červnu tohoto roku. Ambicí studia není jen inspirace ve formě showroomu, ale vybízí návštěvníky k zamyšlení nad souvislostmi zdánlivě nesourodých materiálů a zařizovacích předmětů tak, aby jejich kombinace vytvořily prostory zcela odpovídající představám, přání a temperamentu uživatelů. Chce být komunikačním prostorem mezi výrobci, architekty, designéry a investory.

Studio Sokolovská

Studio Sokolovská

„Centrum hrubé výstavby je výjimečným počinem, jehož cílem je ukázat, jak významně je vysněný domov a jeho užitné vlastnosti závislý na zvoleném konstrukčním materiálu. Vidím zde symbolickou spojitost právě s funkcionalistickou etapou, v níž Sokolovská vznikla. Kvalita a náročný výběr materiálu každého použitého prvku byla zásadní v jejich nadčasovém přístupu k architektuře i designu a je inspirativní dosud. Stejně jako se změnily nároky současných uživatelů, musela projít zásadním vývojem i ta nejzákladnější součást každé stavby, cihelný systém. Trendem současnosti je úsporné a zároveň zdravé bydlení, efektivní a snadná výstavba a variabilita individuálních řešení. Společnost Heluz v centru hrubé výstavby názorně ukazuje, jak značným vývojem prošla cihla za posledních několik let. Při zachování všech tradičních výhod přírodního materiálu získala nové vlastnosti, které z ní tvoří velmi moderní konstrukční systém uspokojující i ty nejvyšší nároky současné architektury.“, říká Ing. Petr Stejskal, obchodní a marketingový ředitel společnosti Heluz.

Na instalovaném fragmentu zdi domu je představen celý přehled sortimentu, který je nejširší na domácím trhu – vodorovné i svislé konstrukce, speciální prvky, cihelné komíny, stropy a další. Za pozornost stojí i jedinečné nepálené cihly, které ocení příznivci ekologického trendu stavění, či cihly s nejlepšími tepelněizolačními vlastnostmi na našem trhu, v nichž je již zabudována izolace, a které proto nevyžadují dodatečné zateplení.

wwww.heluz.cz

HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Kategorie: Novinky
Tagy: cihla kaštan stavebni materialy
Sdílejte článek

Diskuze