Inovativní technologie pro kvalitnější a dlouhodobou ochranu dřeva

24. 05. 2012
Diskuze (0)
Sdílet

AkzoNobel je výrobce a distributor prémiových značek jako Xyladecor, Cuprinol, Sadolin, Dulux, Sikkens, Pinotex, Ceta Bever, Flood nebo Sparlack, lídrů ve své oblasti na mezinárodním trhu. Za těmito jmény se skrývá přes 500 let zkušeností […]

AkzoNobel je výrobce a distributor prémiových značek jako Xyladecor, Cuprinol, Sadolin, Dulux, Sikkens, Pinotex, Ceta Bever, Flood nebo Sparlack, lídrů ve své oblasti na mezinárodním trhu. Za těmito jmény se skrývá přes 500 let zkušeností specialistů na péči o dřevo. Dnes je AkzoNobel největším světovým výrobcem produktů v oblasti péče o dřevo, jeho značky dřevu rozumí a dokonale jej chrání. Bezkonkurenční znalosti společnosti AkzoNobel jsou založeny na světových výzkumech a inovacích.

 

Samotná značka Xyladecor byla na trh uvedena před více než 40 lety. Tato značka vychází z původního názvu Xylamon a je kombinací dvou řeckých slov – xylos (dřevo) a ameuna (já chráním). Ve znamení své filozofie být vždy o krok napřed přichází s novinkami, které zvedají laťku v oblasti ochrany dřeva a jednoduché aplikace, přináší nové inovativní technologie, které znamenají milník v oblasti péče o dřevo.

Mezi letošní novinky v oblasti lazur patří Xyladecor UV+, bezbarvá lazura do exteriéru se dvěma druhy UV absorbéru (UV absorbéry a HALS – UV blokátory), která chrání proti nepříznivému počasí a UV záření. Dalším produktem rozšiřujícím nabídku je Xyladecor STANDARD, dekorační tenkovrstvá lazura pro použití v interiéru i exteriéru, se zvýrazněním struktury dřeva a s průkopnickou technologií voda v oleji. AkzoNobel dále představuje Xyladecor TINOVA, unikátní prémiovou lazuru nejvyšší kvalitativní třídy. Inovativní technologie hybridního pojiva, která byla ve Švédsku společností AkzoNobel patentovaná (EP 0874875), vytváří vysoce pružnou membránu, která umožňuje povrchu neomezeně dýchat a zároveň jej trvale chrání. Tato lazura, z poloviny tvořená rostlinnými oleji z obnovitelných zdrojů, chrání dřevo až po dobu 12 let.

Co přinášejí nové technologie?

Průlomovou technologií je technologie hybridního pojiva, která se používá pro výrobu prémiového produktu Xyladecor Tinova. Xyladecor Tinova je produkt na vodní bázi s 50% obsahem olejů z obnovitelných zdrojů, tzv. tallových olejů. Co to vlastně hybridní pojivo je? Jde o materiál složený z olejové emulze a akrylátové disperze. Molekuly akrylátu jsou výrazně větší než molekuly rozpouštědlové frakce
a také díky této kombinaci má produkt vlastnosti tenkovrstvé lazury díky hloubkové penetraci a silnovrstvé lazury, kdy dochází k vytvoření vysoko flexibilní membrány na povrchu dřeva v podobě hrubého filmu. V plechovce jsou tyto dva materiály smíseny a jejich molekuly jsou rovnoměrně promíchány. V okamžiku, kdy dojde k provedení nátěru, rozpouštědlová složka materiálu propenetrovává do podkladu, kde zajišťuje optimální kotvení nátěrového filmu. Následuje vrstva materiálu těsně na povrchu dřeva, kde jsou promíchány molekuly olejové složky a akrylátu. Na povrchu nátěrového filmu jsou pak molekuly akrylátu. Ten po vytvrzení vytváří optimální ochranu díky obecně známým odolnostem materiálů na vodní bázi proti působení povětrnostních vlivů a UV záření.

Výsledkem je nátěr s velmi dobrou schopností penetrace a kotvení v povrchu dřeva (rozpouštědlová frakce) a výbornou odolností proti povětrnostním vlivům, teplotě (akryláty mají výbornou a dlouhodobou elasticitu) a UV záření (akrylátová složka nátěru).

Portfolio Xyladecor 2012

Pro zahradu

Xyladecor Čistič dřeva – Čisticí prostředek na čistění starého a zašedlého zahradního nábytku.
Xyladecor Ošetřující olej – Olej na zahradní nábytek s rozšířenou nabídkou odstínů. Také ve sprejové verzi.
Xyladecor UV+ – Bezbarvá lazura do exteriéru s dvojitou UV ochranou pro absolutní ochranu dřeva.
Xyladecor Gel – Ochranný gel na zahradní nábytek. Vytváří sametový povrch.
Xyladecor aplikační rukavice – Speciální aplikační rukavice pro nanášení gelu, rychle a snadno bez ušpinění sebe nebo okolí!
Xyladecor PowerPad Olej na terasy – Ochranný olej na dřevěné podlahy v exteriéru. Unikátní aplikátor PowerPad! Nanášení bez bolesti zad.

Na dům
 
Xyladecor Xylamon – Prostředek k hubení červotočů. Působí preventivně proti dřevokaznému hmyzu.
Xyladecor Xylamon HP – Impregnační nátěr proti houbám způsobujícím hnilobu a modrání dřeva.
Xyladecor Standard – Tenkovrstvá lazura do interiéru i exteriéru.
Xyladecor Classic HP – Ochranná tenkovrstvá lazura s biocidní složkou proti houbám způsobujícím modrání dřeva.
Xyladecor Oversol 2v1 – Tixotropní silnovrstvá lazura s dlouhotrvající ochranou proti nepříznivým vlivům počasí.
Xyladecor Tinova – Prémiová ochranná silnovrstvá lazura s inovativní technologií hybridního pojiva, která ochrání Vaše dřevo až po dobu 12 let! Lazura obsahuje 50 % rostlinných olejů z obnovitelných zdrojů. Tato inovativní technologie byla společností AkzoNobel ve Švédsku patentována (EP 0874875).

V domě

Xyladecor Podlahové laky – Laky na vodní nebo rozpouštědlové bázi pro použití v interiéru.

Distributor ČR a technické poradenství:
Akzo Nobel Coatings CZ, a.s.
Na Pankráci 1683/127, budova GEMINI A,
140 00 Praha 4, tel.: +420 261 399 100-101
Infolinka: 800 100 701
www.akzonobel.cz
www.xyladecor.cz 

Kategorie: Novinky
Tagy: červotoč dřevo xyladecor
Sdílejte článek

Diskuze