Letošní svět novinek Kaldewei

05. 04. 2017
Diskuze (0)
Sdílet

Koupelna je dnes místem, kde hledáme odpočinek a okamžiky strávené v této oáze si chceme náležitě užít. Nejlépe se to daří tehdy, pokud jsme obklopeni čistým designem. Průkopníkem koupelnové kultury je bezesporně společnost Kaldewei, která i letos přináší do světa sanity ohromující designové novinky.

K příležitosti letošního ISH představil Kaldewei poprvé umyvadlové mísy Miena ze znamenité smaltované oceli, které představují designovou atrakci pro moderní ztvárnění koupelny. Pro výrobu produktové řady Miena musel Kaldewei opět překročit výrobně-technické hranice. V jednostěnných umyvadlech se snoubí nejvyšší nároky na puristický design s jedinečným, téměř až filigránským pojetím. Měkké obrysy dodávají umyvadlům Miena neobyčejnou lehkost a výjimečné vlastnosti smaltované oceli umocňují dojem ryzí čistoty. Nové umyvadlové mísy v kulatém nebo hranatém provedení lze umístit zcela volně na umyvadlové desce a není třeba se podřizovat rozměrům koupelnového nábytku. Umyvadla Miena, navržené Anke Salomon, můžeme přirovnat ke skutečným designovým ikonám, které se vypořádají s nejvyššími nároky na estetiku a individualitu. Smaltované kryty odtoku charakteristické pro mnoho produktových řad Kaldewei umožňují vytvořit nepřeberné množství kombinací umyvadel Miena se smaltovanými vanami a extra plochými sprchovými vaničkami z portfolia Kaldewei ve smyslu „dokonalé harmonie“.

zdroj: Kaldewei

zdroj: Kaldewei

Zcela nová je i rozmanitost barev: kromě klasických barev pro sanitární vybavení je možné vybírat také z exkluzivních tónů kolekce Coordinated Colours. Rozšíření této barevné škály i pro segment umyvadel přináší zákazníkům větší volnost, pokud jde o volbu koupelnové vybavení. Barevná kolekce totiž nabízí především velký výběr moderních, přírodních barev. Od přírodních hnědých tónů přes odstíny šedé, až po jemnou krémovou nebo ušlechtilou černou barvu. Tyto barevné tóny se přitom dají využít několika způsoby. Mohou jako elegantně harmonické kombinace barev ustupovat do pozadí, anebo vytvářet v koupelně působivé kontrasty.

zdroj: Kaldewei

zdroj: Kaldewei

V letošním roce Kaldewei vrací do koupelen klasiku mezi koupacími vanami a odívá ji do moderního roucha. Volně stojící vana Meisterstück Classic Duo Oval ukazuje svou nadčasovou krásu, mistrně zasazenou do bezespárového panelu ze znamenité smaltované oceli Kaldewei. Harmonická souhra měkkých, oválných kontur vytváří spolu s kónickým vnějším tvarem a úzkým okrajem vany zcela mimořádnou estetiku. Dvě pohodlné opěrky zad zaručují navíc ničím nerušený požitek z koupele také ve dvou.
Nové impulsy do inovačního procesu přináší také čerstvá spolupráce s Wernerem Aisslingerem a Tinou Bunyaprasit. Jejich „designstory“ nově interpretuje vanu a umyvadlo jako skulpturální, ale přesto funkcionální prostorové prvky. V podobě jejich revolučních konceptů „GRID“ a „TRICOLORE“ prezentuje Kaldewei mistrovské ztvárnění filigránských a lehkých koupelnových objektů ze smaltované oceli.

zdroj: Kaldewei

zdroj: Kaldewei

Koncept GRID je možné charakterizovat jako rozpuštění ploch a objemu ve prospěch otevřené rámové struktury. Jednostěnné provedení působící dojmem lehkosti přispívá k tomu, že koupelnové objekty vypadají, jakoby se vznášely v prostoru. Mřížovou strukturu přitom nenese jen vana a umyvadlo – v podobě koláže se mohou přidávat také koše k praktickému odkládání doplňků a zkrášlovacích prostředků, ale i dekorativní mísy na rostliny, které jsou inspirovány stylem „urban jungle“. TRICOLORE si pohrává hned se dvěma tématy. Prvním je revoluční vpád napínavé vícebarevnosti do povětšinou monochromaticky bílého světa sanity. Druhým je přenesení konceptu historického archetypu volně stojící vany se lvími tlapami do kompletně nového, moderního designového pojetí. Motem je koláž. Koupací vana je vyrobena z dvoubarevného smaltu, třetí barvu přináší nosný podstavec, jehož obvodový ocelový pás vypadá, jako by byl vyříznutý ze zcela jiné vany.

zdroj: Kaldewei

zdroj: Kaldewei

www.kaldewei.cz

ZDROJ: PR článek společnosti KALDEWEI

Kategorie: Koupelny Nábytek Novinky
Tagy: Kaldewei koupelna
Sdílejte článek

Diskuze