Na pražském veletrhu FOR ARCH se představí novinky ze světa cihel

Na pražském veletrhu FOR ARCH se představí novinky ze světa cihel

24. 07. 2010
Diskuze (0)
Sdílet

Pražského veletrhu FOR ARCH se letos společnost HELUZ zúčastní již poosmé. I tentokrát zde český výrobce cihelného materiálu představí zajímavé novinky ze svého sortimentu: nepálenou cihlu HELUZ Nature Energy a nové akustické cihly.

HELUZ Nature Energy – letošní novinku, pojmenovanou podle jejích dvou hlavních předností – přírodního původu a nízké energetické náročnosti, ocení zejména milovníci ekologie a vyznavači přírodního stylu života a bydlení. S její výrobou začala cihelna v severočeských Libochovicích letos v květnu. Tato průmyslově vyráběná nepálená cihla je na rozdíl od svých ručně vyráběných předchůdkyní, do kterých se přidávala sláma, plevy nebo prasečí štětiny, vyrobena pouze z čisté cihlářské hlíny s příměsí písku. Nepálená cihla HELUZ Nature Energy se používá na vnitřní nosné, příčkové a akumulační zdivo o tloušťce 12 a 25 cm. Uplatní se zejména v domech s lehkou obvodovou konstrukcí, např. v dřevostavbách, které nemají dostatečné tepelněakumulační vlastnosti a také nejsou schopny zajistit přirozenou regulaci vlhkosti v objektu. Vhodná je také na stavbu kamen a pecí.

Nové akustické cihly jsou čerstvou srpnovou novinkou. HELUZ AKU 25 je první zalévanou broušenou akustickou cihlou v ČR. Přináší systém lepení cihel lepidlem bez použití malty a zalévání až po vyzdění více vrstev, čímž se výrazně snižuje pracnost a zrychluje výstavba. HELUZ AKU 20 bez označení těžká je nová cihla vyráběná v pevnosti P15 vyznačující se nižší hmotností při zachování dostatečných akustických parametrů. Sortiment akustických cihel tloušťky 30 cm byl rozšířen o cihelný blok HELUZ AKU 30/33,3. Tyto bloky se spojují pouze na pero a drážku a nemají maltovací kapsu používanou u výrobků HELUZ AKU 30 s označením těžká. Poslední novinkou mezi akustickými cihlami je nová cihla HELUZ AKU 11,5, určená pro příčkové zdivo v administrativních, školských, zdravotnických a ubytovacích objektech.

Kromě nepálených a akustických cihel nebudou na stánku chybět ani roletové a žaluziové překlady, komínové systémy či cihelné bloky Family pro výstavbu nízkoenergetických a pasivních domů. Nejen tyto, ale i další produkty představí společnost HELUZ na veletrhu For Arch 2010 v pražských Letňanech ve dnech 21. až 25. září 2010 na stánku B 8 v hale 1.

Více informací na www.heluz.cz

Kategorie: Novinky
Tagy: cihla ekologicky stavebni materialy
Sdílejte článek

Diskuze