Nejsou dveře jako dveře – vybírejte s rozmyslem

Nejsou dveře jako dveře – vybírejte s rozmyslem

22. 05. 2013
Diskuze (0)
Sdílet

Jedním z prvků, který zútulní Vaše bydlení, jsou dveře. Součástí dveřního kompletu je i zárubeň, která by měla spolu s dveřní výplní tvořit harmonický celek. Pokud hledáte inspiraci, dobře vám poslouží časopisy, katalogy nebo webové […]

Jedním z prvků, který zútulní Vaše bydlení, jsou dveře. Součástí dveřního kompletu je i zárubeň, která by měla spolu s dveřní výplní tvořit harmonický celek. Pokud hledáte inspiraci, dobře vám poslouží časopisy, katalogy nebo webové stránky, které se zaměřují na tuto tématiku. Velmi rychle zjistíte, že je zde opravdu z čeho vybírat.

Interiérové dveře se dnes vyrábějí s různými druhy povrchů a dekorů. Abyste při volbě dekoru „nešlápli vedle“, doporučujeme osobně navštívit specializovanou vzorkovou prodejnu a nejen o dekoru a povrchu se přesvědčit na vlastní oči. Bytoví designéři radí mít dveře buď v souladu s ostatními barvami v interiéru – nejčastěji s barvou podlahy, nebo naopak v přímém kontrastu. Vyplatí se porovnat vybraný dekor dveří s podlahou přímo u vás doma. Většinou totiž neplatí, že dekor na dveřích odpovídá dekoru na podlahové krytině se stejným názvem, například není „dub jako dub“.

Rámové dveře - modelová řada Zitron

Rámové dveře  – modelová řada Zitron v dekoru dub zlatý, foto SEPOS

Povrchovou vrstvu vybírejte s ohledem na náročnost provozu
I přesto, že je vzhled tím prvním, co vás u dveří zaujme, nezapomínejte na jejich praktičnost z pohledu každodenního užívání. Pokud od svých dveří očekáváte, aby vám co nejdéle vydržely, měl by se výběr povrchové úpravy dveří odvíjet od prostor, kde budou používány.

Z hlediska povrchu patří mezi základní typ interiérových dveří dveře kašírované, které jsou opatřeny kašírovací fólií. Jedná se o povrchový materiál s dekory dřeva vhodný pro běžné využití. Předností kašírovaných dveří je velmi široká nabídka dekorů. Na výběr jsou i fólie s 3D efektem, které mají hladký povrch, který působí na lidské oko trojrozměrně.

Dveře Vertika v dekoru javor

Dveře Vertika v dekoru javor – kašírované, foto SEPOS

Pro ty, kteří touží po skutečně trojrozměrném strukturovaném povrchu, který dokáže věrně imitovat strukturu dřeva svým reliéfem, jsou určeny dveře opatřené povrchem z 3D polypropylenové fólie. Ta navíc disponuje větší mechanickou odolností.

  Model Alu III               Model Dominant 1             Model Axis

      Model Alu III – lamino wenge,foto SEPOS                 Model Dominant 1 – fólie kašír buk, foto SEPOS            Model Axis – polypropylenová 3D fólie tobacco, foto SEPOS

 

Další variantou jsou dveře s povrchem lamino (často označovaným jako CPL) v různých desénech dřeva i barevných odstínech. „Laminované dveře vyhoví i náročnějšímu provozu, např. domácnosti s čtyřnohými mazlíčky. Jsou praktické nejen z hlediska mechanické odolnosti, ale předností je i stálost barev a snadná údržba,“ říká paní Eva Kašíková, obchodní ředitelka firmy SEPOS se sítí vzorkových prodejen po celé ČR.

Pro dveře profilované se používá PVC fólie. Tento povrch není sice k dostání v tak široké škále dekorů jako dveře kašírované nebo laminované, ale dokáže dokonale zdůraznit tvarování dveřního křídla.
Zejména milovníkům přírodních materiálů vyhoví dveře dýhované. Jejich krása spočívá v jedinečnosti každého kusu. Dýha je tenký plát masivního dřeva, který je stejně jako dřevina barevně nestálý. Znamená to, že se barvy mohou postupem času měnit v závislosti na dopadajícím světle a nemusí tedy po pár letech odpovídat vašemu původnímu výběru.

Nová Quatro série - Model Oregon           Model Faron1

      Nová Quatro série – Model Oregon – polyuretanový nástřik, foto SEPOS                          Model Faron1 – fólie kašír wenge, foto SEPOS

 

Další možností jsou lakované dveře s nástřikem v různých barevných odstínech ze stupnice RAL. Cena všech odstínů není stejná, za některé exkluzivní barvy je třeba si připlatit.

„Novinkou je kolekce dveří Quatro série. Tyto dveře se vyrábí v povrchu mat a jsou svým provedením velmi luxusní. Polyuretanový nástřik v bílé barvě navíc zajišťuje potřebnou odolnost a kvalitu povrchového materiálu. Navíc si zákazník může vybrat mezi ostrou a oblou hranou, “ říká paní Eva Kašíková.

Dveře Paris v dekoru dub

Dveře Paris v dekoru dub – PVC fólie, foto SEPOS

 

Kategorie: Novinky
Tagy: dvere interier
Sdílejte článek

Diskuze