Nejste příznivci klasické sauny? Zkuste infrasaunu!

Infrapaprsky jsou přirozeně součástí slunečního záření, nejsou pro nás škodlivé a označují se jako záření tepelné. Důležité jsou pro existenci života na naší planetě a pro naše zdraví. Infračervené záření se využívá pro nejrůznější účely, v nemocnicích například pomáhá novorozencům získat správnou tělesnou teplotu.
Reklama

Není tedy divu, že jsou dnes tak populární infrasauny. V nich jsou nainstalovány karbonové nebo keramické infra panely emitující záření. Ty nejkvalitnější umí saunu roztopit během chvíle a nemusíte na nic čekat.

Nevyhovuje vám finská sauna?

Pobyt v infrasauně pomáhá při mnoha potížích, prohřeje celé tělo už při nižších teplotách, než sauna klasická, a dopřát si ji mohou i ti, kterým vlhké teplo nevyhovuje. Infračervené záření uvolní namožené svaly po výkonu a je ideální pro sportovce. Organismus se prohřeje, prokrví, zvýší se metabolismus a to vám pomůže i před cvičením.

Kdo si může saunování dopřát

Saunovací proces probíhá bez přerušení 25 až 35 minut a není potřeba odpočívárna. Provoz a pořízení nejsou tak nákladné jako u ostatních typů saun. Účinky si mohou dopřát i lidé se zdravotními omezeními, například kardiaci, alergici nebo astmatici, pro něž není klasické saunování vhodné, a dokonce se doporučuje i dětem.

Pomoc při hubnutí?

Chcete zhubnout? Pak je pro vás infrasauna ideální doplněk vašeho snažení. Saunováním podpoříte spalování tuků, a to již po 30 minutách pobytu. Po procesu je samozřejmě třeba doplnit tekutiny, jelikož nejde o to, kolik vypotíte vody. Zajímavostí je, že v této sauně se vypotí více škodlivin, látek z tukových buněk a cholesterolu než v sauně finské, u které má pot větší podíl vody.

Další účinky na organismus

Účinky infrasauny naše tělo jsou opravdu blahodárné. Jmenovat můžeme kromě již zmíněného hubnutí a prohřátí svalů i detoxikaci, léčbu kožních onemocnění a zlepšení stavu pleti, zmírnění stresu, tlumení bolesti, lepší hojení jizev a mnoho dalších za účelem prevence, léčby i rehabilitace.

Proč jsou infrasauny šetrnější

Sauny využívající infračervené záření jsou levnější záležitostí než sauny finské, ale to samozřejmě není hlavní důvod, pro který bychom si je měli pořizovat. Důležité je zejména to, že teplo z infračerveného záření je pro tělo šetrnější než klasické saunování a prohřívání probíhá pomaleji.

ZDROJ: PR článek společnosti Marimex CZ s.r.o.

Reklama

Komentovat