Nová minerální izolace s lepšími tepelně-izolačními vlastnostmi

16. 01. 2011
Diskuze (0)
Sdílet

Na trh přichází nová minerální izolace NOBASIL FKD S od společnosti Knauf Insulation, která je jedním z předních světových výrobců a dodavatelů izolačních materiálů. NOBASIL FKD S vyniká výbornými tepelně-izolačními vlastnostmi, o čemž svědčí velice […]

Na trh přichází nová minerální izolace NOBASIL FKD S od společnosti Knauf Insulation, která je jedním z předních světových výrobců a dodavatelů izolačních materiálů. NOBASIL FKD S vyniká výbornými tepelně-izolačními vlastnostmi, o čemž svědčí velice nízký součinitel tepelné vodivosti – lambda 0,036 W/mK. Tím získává náskok nad většinou podobných produktů na trhu v segmentu kontaktních zateplovacích systémů.

Tajemství vynikajících tepelně-izolačních vlastností a lepší hodnoty součinitele tepelné vodivosti tkví ve speciální orientaci vláken a ve zvýšeném počtu statických molekul vzduchu v prostoru mezi vlákny izolantu.

NOBASIL FKD S z minerální kamenné vlny se také pyšní nejvyšší třídou požární odolnosti, velmi dobrou akustickou izolací obvodových stěn a vysokou mechanickou odolností a tvarovou stálostí. Mimo to šetří náklady na vytápění a zachovává schopnost obvodových stěn propouštět vodní páry, takže mohou „dýchat“. Další výhodou je jednodušší manipulace a rychlejší aplikace, což  ocení především ti, kteří chtějí ušetřit náklady na celkovou práci.

Nové minerálněvláknité desky FKD S jsou vhodné jak pro novostavby tak i pro zateplení fasád starších zděných, panelových a železobetonových budov v kontaktních zateplovacích systémech. Díky vysoké flexibilitě je možné produkt použít i na dodatečné zateplení rekonstruovaných obvodových stěn.

NOBASIL FKD S samozřejmě splňuje všechny parametry předepsané evropskou normou ETAG 004.

Více informací na: www.knaufinsulation.cz

Kategorie: Minerální izolace Minerální vata Minerální vlna Novinky Zateplovací vata
Tagy: izolace knauf
Sdílejte článek

Diskuze