Minerální izolace

Minerální izolace se může provádět na základě kamenné nebo skelné vlny. Je to účinný způsob zateplování obytných a průmyslových budov. Minerální izolace je na organické bázi a využívá se na tepelnou izolaci, akustickou a hydroizolaci. Díky těmto vlastnostem zvyšuje kvalitu a komfort vašeho bydlení. Minerální izolace nabízí také vysokou paropropustnost, což zajišťuje dlouhodobě příjemnou a zdravé vnitřní klima. Minerální izolace je nehořlavá a využívá se na izolaci šikmých i plochých střech, fasád, příček a stěn, izolaci podlah, a také izolaci dřevostaveb. V našich článcích najdete více informací o minerální izolaci jakož i nové poznatky io jiných druzích zateplení.

Stavební materiály

Zateplení kontaktní fasády minerální vatou – Montážní postup

Zateplení fasády je nejčastějším způsobem, jak zabránit únikům tepla z domu. Aplikace zateplení se dá, s trochou šikovnosti, zvládnout i svépomocí. Jak na to, čemu se vyhnout a na co si dát pozor se dozvíte v připojeném videu.

Novinky

Nová minerální izolace s lepšími tepelně-izolačními vlastnostmi

Na trh přichází nová minerální izolace NOBASIL FKD S od společnosti Knauf Insulation, která je jedním z předních světových výrobců a dodavatelů izolačních materiálů. NOBASIL FKD S vyniká výbornými tepelně-izolačními vlastnostmi, o čemž svědčí velice […]

Stavební materiály

Další trofej pro ekologickou minerální vlnu

Společnost Knauf Insulation získala s technologií ECOSE® Technology další trofej. K celé řadě domácích i mezinárodních ocenění této novinky přibyla koncem ledna i cena z mezinárodního veletrhu Střechy Praha 2010.