Minerální vlna

Minerální vlna je materiál určený k izolaci budov, domů a staveb. Sestává z anorganických přírodních nebo syntetických vláken. Minerální vata tepelně i zvukově izoluje a poskytuje také protipožární orchranu. Minerální vata je poměrně často používaný materiál a proto je téměř vždy dostupný na trhu. Je důležité, aby s tímto materiálem manipulaci prováděl odborník, protože minerální vlna je náročná na zpracování a při nesprávné manipulaci (např. vdechování prachu) a nesprávném použítí některých pomůcek může být tento materiál nebezpečný. Minerální vlna má však kopec výhod. Přečtěte si o nich v našich článcích.

Tepelna-ztrata-u-neizolovane-budovy-je-zhruba-50%
Stavební materiály

Na kvalitě tepelné izolace nešetřete

Tepelnou ztrátu domu může vyřešit kvalitní izolace. Každý izolační materiál je ale vhodný do jiných podmínek. Nevíte, jak vybrat správnou izolaci? Odborníci z Hornbachu připravili přehled aktuálních izolačních materiálů a jejich výhody.

Stavební materiály

Zateplení kontaktní fasády minerální vatou – Montážní postup

Zateplení fasády je nejčastějším způsobem, jak zabránit únikům tepla z domu. Aplikace zateplení se dá, s trochou šikovnosti, zvládnout i svépomocí. Jak na to, čemu se vyhnout a na co si dát pozor se dozvíte v připojeném videu.

Novinky

Nová minerální izolace s lepšími tepelně-izolačními vlastnostmi

Na trh přichází nová minerální izolace NOBASIL FKD S od společnosti Knauf Insulation, která je jedním z předních světových výrobců a dodavatelů izolačních materiálů. NOBASIL FKD S vyniká výbornými tepelně-izolačními vlastnostmi, o čemž svědčí velice […]

Stavební materiály

Další trofej pro ekologickou minerální vlnu

Společnost Knauf Insulation získala s technologií ECOSE® Technology další trofej. K celé řadě domácích i mezinárodních ocenění této novinky přibyla koncem ledna i cena z mezinárodního veletrhu Střechy Praha 2010.