Velux okna
Zdroj: VELUX

Víte, jak můžete ušetřit při výměně starého okna za nové?

15. 03. 2023 Sdílet

Verze light u potravin obvykle znamená bez zbytečných cukrů či tuků. V případě dotace Nová zelená úsporám byla varianta Light oproštěna od nadbytečného papírování a administrativy, navíc finanční částku třeba na výměnu střešního okna lze čerpat i zálohově předem. To jsou hlavní výhody NZÚ Light, která je koncipována jako rychlá a jednoduchá pomoc při úsporách energií nízkopříjmovým skupinám, např. lidem pobírajícím starobní či invalidní důchod 3. stupně nebo příspěvek na bydlení.

Nová zelená úsporám má více podmínek, NZÚ Light umožní rychlé úspory energií

Nová zelená úsporám běží už nějakou dobu a využít ji mohou všechny sociální skupiny, je však spojena s podstatně vyšší administrativou. Předpokladem pro získání dotace NZÚ je vypracovaný projekt novostavby či rekonstrukce, který samozřejmě není zadarmo. Tento projekt závazně specifikuje materiály, které mohou být použity, protože NZÚ vyžaduje vyšší technický standard produktů. Realizace pak musí být provedena certifikovanou firmou. NZÚ zahrnuje vše od zateplení přes zdroje vytápění až po výplně otvorů a vyplácí se následně.

Velux okna

Zdroj: VELUX

Oproti tomu nový dotační titul NZÚ Light je určen pro rychlé úspory energií, jako je právě výměna starých střešních oken za nová. „V Lightu nepotřebujete projekt, a tedy za něj neplatíte, navíc výměnu můžete udělat i svépomocí. Na záruku našich oken nemá vliv, zda je montuje certifikovaná firma nebo přímo zákazník, stačí dodržet náš montážní návod. A ten je velmi přehledný, proto výměnu lze zvládnout i svépomocí,“ ujišťuje ohledně záruky Eva Ševčíková ze společnosti VELUX.

Podmínkám NZÚ Light vyhovují všechna střešní okna VELUX

Pokud tedy zvažujete výměnu střešních oken s využitím dotace NZÚ Light, potřebujete jen fotodokumentaci stávajícího stavu a odborný posudek navrhovaných opatření, který vám zdarma zpracují zástupci tzv. místních akčních skupin nebo EKIS (bezplatná služba pro veřejnost na podporu energetických úspor). Tito zástupci působí v rámci regionů a přijedou zdarma, nafotí aktuální stav a pomohou s vyplněním žádosti.

Velux okno

Zdroj: VELUX

„Od nás pak dostanete technické dobrozdání, že vybrané střešní okno VELUX splňuje parametry pro dotaci. Podmínky NZÚ Light požadují pouze dvě základní věci, aby okno mělo trojsklo a kvalitní rám, a to splňují všechna současná střešní okna VELUX. Navíc vám poradíme s výběrem okna například podle místa nemovitosti, protože člověk bydlící ve městě bude potřebovat vyšší standard akustiky, podle orientace domu na světové strany, podle typu místnosti a podobně,“ pokračuje Eva Ševčíková, manažerka zákaznického servisu společnosti VELUX, a doporučuje:

„Začněte u nás, proškolení pracovníci s vámi projdou ce postup, poskytneme vám technické poradenství a dáme kontakty na agentury v regionech, které zdarma pomohou s dotací. Pokud nebudete chtít řešit výměnu oken svépomocí, doporučíme vám certifikované realizační firmy, u nichž budete mít garanci doby, do kdy vás musí kontaktovat, abyste nečekali tři měsíce. Můžeme k vám i zdarma poslat našeho technika, který vám s výběrem střešního okna poradí. Pomůžeme tedy ve všech fázích, od začátku až do konce.“

Další informace naleznete na adrese www.velux.cz

Zdroj: PR článek společnosti VELUX

Kategorie: Novinky
Tagy: Obytné podkroví Od partnerů podkrovní byty střešní okna
Sdílejte článek