Zdroj: Yevhenii Avramenko

Podkroví osmého patra bytového domu proměnili na okouzlující městské útočiště pro manžele v důchodu

01. 03. 2024
Diskuze (0)
Sdílet

V bydlení se odráží nejen vkus, ale i historie a příběhy rodin. Jeden takový se skrývá v podkroví osmého patra bytového domu, které se proměnilo v okouzlující městské víkendové sídlo pro manžele v důchodu.

Majitelé po 35 letech opustili své profesní dráhy a vydali se vstříc zaslouženému odpočinku. Manžel si po kariéře v IT průmyslu otevřel malou truhlářskou dílnu. Protože však rádi tráví svůj volný čas ve městě, rozhodli se pro rekonstrukci podkrovního bytu.

Podkrovní byt po rekonstrukci

Dřevo zdobí všechny podkrovní místnosti. Zdroj: Yevhenii Avramenko

Bytem se prolínají prky klasické a modernistické architektury s důrazem na akcenty červené, černé, modré, terakotové a bílé barvy a samozřejmě teplem dřeva, které majitelé milují. Dřevo zdobí všechny podkrovní místnosti. Stěny jsou natřeny „barvami země“ s teplým odstínem vlhké hlíny.

Interiér plný světla

Aby bylo v interiéru dostatek světla a vzduchu, majitelé zvolili otevřený charakter podkroví. Kovové sloupy a trámy zůstaly odhalené a staly se součástí estetiky interiéru. Pohodlný obývací pokoj a funkční kuchyně tvoří srdce domova, protože manželé jsou vášniví kuchaři a rádi hostí návštěvy.

Podkrovní byt po rekonstrukci

Pohodlný obývací pokoj a funkční kuchyně tvoří srdce domova. Zdroj: Yevhenii Avramenko

Útulná ložnice nabízí útočiště ke spánku a odpočinku. Jde přitom o nejmenší místnost s plochou 6,4 metru čtverečního. Postel je umístěná na podestě, skříň se ukrývá za sloupem ve výklenku, regály a zásuvky se nachází postele. Masivní trám na stropě byl zasazen do sádrokartonového bloku, aby se vizuálně rozsvětlil a zabránil pocitu těžké kovové konstrukce nad hlavou.

Přečtěte si také:
Jak se řadovka z počátku 20. století proměnila v domov pro tři rodiny a ateliér

Vstupní prostor má dlažbu na podlaze a modré akcentované dveře. Tato malá chodba tvoří jakousi bariéru mezi ulicí a domem. Nechybí ani oddělená šatna, kde jsou šatní skříně zasazeny mezi struktury trámů a sloupů.

Podkrovní byt po rekonstrukci

Vstupní prostor má dlažbu na podlaze a modré akcentované dveře. Zdroj: Yevhenii Avramenko

Součástí koupelny je vana i sprchový kout, jak si majitelé přáli. Dlaždice jsou seskládané ze čtyř různých značek, aby bylo dosaženo konstruktivistického stylu.

Kouzlo v detailu

Všechny prvky interiéru mají svůj příběh. Světlá pohovka a křesla, tvar stolu a židlí, terakotové keramické svícny na zdi nebo světelný akcent v podobě Akari lampy.

Podkrovní byt po rekonstrukci

Každý detail vypráví o lásce k tradici a citlivosti k prostředí. Zdroj: Yevhenii Avramenko

Harmonie mezi historií a modernou, mezi dřevem a kovem, světlem a stínem, činí tento byt útočištěm před rušnými ulicemi. Celé podkroví nese stopu lásky k tradici, vkusu a životnímu příběhu jeho obyvatel.

Přečtěte si také:
Nechtěli žádný betonový kolos! Nádherný a útulný domov, ze kterého mají radost i děti

Design: Yana Molodykh

Zadání: návrh interiéru bytového domu, nábytek, kuchyně + koupelna

Lokalita: Čtvrť Podil, Kyjev, Ukrajina

Plocha: 50 m²

FOTOGALERIE

Text: Barbora Šeblová
Foto: Yevhenii Avramenko

Kategorie: Design interiérů Rekonstrukce bytu
Tagy: Obytné podkroví podkrovní byty Rekonstrukce podkroví
Sdílejte článek

Diskuze