Nové číslo časopisu HOME v prodeji

12. 05. 2011
Diskuze (0)
Sdílet

Ato se vyplatí! Moje okolí mě vnímá jako královnu levných nákupů. Přestože jsem proslula takovými „kaufy“, jako jsou boty za neuvěřitelných 29 korun (levá sice trochu tlačila, ale co!), nedávno se mi stalo, že jsem se pěkně napálila…

Bylo krásné dubnové odpoledne ajá jsem, schovaná vzatemněném aklimatizovaném obchodě, neomylně zabrousila ke stojanu, na kterém se na mě šibalsky pomrkávala cedule snejnižší cifrou široko daleko. Svýrazem pokerového hráče (abych ke stojanu náhodou nepřilákala nějakou sokyni) poklidně lustruji jedno ramínko za druhým. Aejhle – vykoukne na mě chundelatý svetřík ideálních parametrů vpoměru cena – výkon. Cestou domů si mnu ruce auž se těším, jak nového chlupáče vyvedu na procházku.
Druhý den nám to spolu doopravdy sluší. Absorbuji obdivné pohledy okolí ahřeju se na výsluní. Ještě netuším, že si zároveň hřeju na hrudi zrádného hada. Zanedlouho mám tělo jako vohni akonečně mi dojde, že ty pohledy nebyly obdivné. Můj chlupatý mazlíček za skvělou cenu se totiž rozhodl, že mě sežere. Začal na krku apokračuje dál adál, vyrážku mám už ina čele. Nemůžu se dočkat, až přijdu domů apořádně mu tu jeho zradu spočítám.
Možná si říkáte, co má společného levný nekvalitní svetr sčasopisem obydlení, který si naopak klade za cíl určitou kvalitu. Když ale vredakci vybíráme nábytek, spotřebiče ajiné zařízení do bytu či domu, které „provaříme“ vnašich článcích, často stojíme právě před otázkou, zda upřednostnit výjimečný design či atraktivní cenu. Nechceme se stát platformou pro předražené produkty, ale stejně tak vám nechceme nabízet podřadné šunty.
Ipřes aféru svetru nakaženého vzteklinou stále věřím, že užitečné, krásné adobře fungující věci nemusejí být vždy nutně drahé. Proto svoje levné nákupy, které mi ve většině případů přinesly spokojenost aradost, neopustím. Vyrážka je zapomenuta ajede se vesele dál! Královna sice na chvíli sestoupila se svého trůnu, ale už na něj zase svervou sobě vlastní šplhá. No řekněte, kalhoty za 79 – dokázali byste odolat?
Zuzana Hošková

Od 12. května je v prodeji nové číslo časopisu HOME

V čísle 05/2011 se dočtete:
BYDLENÍ
Zvýstavy | Pane, pojďte si hrát!
Návštěva vdomě | Bohémsky vdělnickém
Návštěva vbytě | Elegantní útulnost malého bytu
Trendy | Pohodička aklídek ibez cigárka
Prakticky | Něco malého na zub
Feng shui | Dobře uspořádaný interiér je základ
Domácí pomocníci | Do malého bytu
Návštěva ze světa | Dům sjinanem vsrdci
STAVBA
Realizace | Vesele pasivní budoucnost
Zaostřeno na | Devět zásad nízkoenergetického domu
Detail I| Nešetřete na oknech, šetřete okny
Teplo domova | Jak zajistit teplo rodinného krbu
Detail II | Aby garáž opravdu sloužila
Radíme se sodborníkem | Elektroinstalace jako krevní oběh
ZAHRADA
Návštěva vzahradě | Když prim hraje zahrada
Měsíc vzahradě | Květen
Architekt | Klasický bazén, nebo koupací jezírko?
Zahradnické minimum | Květy na vodě

Foto na titulní straně: FRITZ hansen / scandium cz

Bohémsky vdělnickém
ZČerveného kopce nad korytem řeky Svratky se zdají pavilony brněnského výstaviště úplně na dosah. Na plochém hřbetu kopce vyrašila zástavba řadovek amoderních vil. Jeho úbočím se vine lesní porost, okousek níže dožívají zahrádkářské parcely, vlůně starého kamenolomu dřímá vtěsných uličkách vzpomínka na začátek minulého století.

Elegantní útulnost malého bytu
Někomu se životní příběh poskládá tak, že se rozumnějším jeví přenechání velkého bytu dospělým dětem asobě pořídit něco menšího, útulnějšího. Nově si tak hledá místečko pro své soukromí, způsob, jak se zabydlet. Navštívili jsme byt, který spojuje komfort nového, přitom však nevelkého bytu, vněmž se ale velmi stylově dbalo na účelnost ipohodu.

Dům sjinanem vsrdci

Na konci klikaté uličky, na miniaturní parcele svažující se pozvolna kBodamskému jezeru, se mezi stromy vyhoupne přízemní dům. Jeho hladký dřevěný obklad jemně kontrastuje spovrchem kmenů, mezi které je vtěsnán, ataké srozpukanou hnědošedou kůrou jinanu.

Nešetřete na oknech, šetřete okny
Ačkoli informace onízkoenergetických či pasivních domech už nějaký ten pátek víří vzduch, mnozí ještě stále považují tento typ výstavby za jakousi vychytralost vyšších vrstev. Přiznejme si: všechny zázraky, co dělají tyto domy energeticky nenáročnými, či dokonce pasivními, zvyšují už itak dost vysoký rozpočet na stavbu. Existuje však idruhá skupina – stavebníci, kteří zrůzných důvodů začnou pátrat po významu tohoto nízkoenergetického cirkusu apostupně zjišťují, že nejen páni mají nárok být vychytralí aže vtomto případě „rozhazovační“ stavitelé nízkoenergetických apasivních domů jsou vlastně zdlouhodobého hlediska velmi šetrní lidé.

Když prim hraje zahrada
Nenápadný rodinný dům, poslední (anebo první) vulici, možná přehlédnete, neboť je vskutku jednoduchý. Kvůli krásné zahradě, která ho obklopuje, však zpomalí iméně všímaví kolemjdoucí. Málokoho přitom napadne, že tento harmonický celek vznikl opačně, než bývá zvykem – výraznou zahradu tu citlivě doplnil jednoduchý dům.

Další informace naleznete na stránce časopisu www.casopishome.cz

Kategorie: Novinky
Tagy: bydleni HOME
Sdílejte článek

Diskuze