FOTO Schüco CZ

Nové vchodové dveře od Schüco: Dokonalé designové splynutí hliníkových dveří a osvětleného zapuštěného madla

02. 03. 2017
Diskuze (0)
Sdílet

Vchodové dveře Schüco ADS 90.SI SimplySmart Design Edition přinášejí do rezidenční výstavby neobvykle sofistikovaný vzhled a nejen to! Novinku značky Schüco, prezentovanou na lednovém veletrhu BAU v Mnichově, charakterizuje osvětlená prohlubeň dveřního madla plně zapuštěného do profilu a vysoce elegantní oboustranně překryvná hliníková výplň.

Při vnějším pohledu tak vzniká jednolitá, dokonale zarovnaná plocha dveří bez narušení klikou.

Kompletně osvětlená kontura prohlubně dveřního madla vytváří vznešený design a dveře elegantně zvýrazňuje. Díky transparentnímu překrytí jinak skrytých LED pásků je madlo velmi příjemné nejen na pohled, ale i při uchopení. Také zvnitřku nabízejí dveře nerušený čistý vzhled, skrze široký výběr typů pantů lze garantovat zarovnané tvary, které harmonicky ladí s vertikální linií dveřního profilu.

FOTO Schüco CZ

FOTO Schüco CZ

Princip SimplySmart – stabilita a nejlepší energetické požadavky

Díky 5komorovému systému se třemi hliníkovými profily (vnitřním, středovým a vnějším) a dvěma izolátory garantuje profil Schüco ADS 90.SI SimplySmart Design Edition skvělou tepelnou izolaci při zajištění maximální stability. Zatímco pevné spojení vnitřního a středového profilu zaručuje stabilitu, kluzný spoj mezi izolačním můstkem a vnějším hliníkovým profilem minimalizuje možnost vzniku nežádoucího bimetalického efektu. Díky takto stabilní konstrukci lze realizovat až 2,5 m vysoké dveře. Dveřní systém umožňuje (díky dodatečným těsněním a pěnovým výplním) různé úrovně tepelné ochrany (hodnoty Uf až 1,0 W/(m²K)), výrobce garantuje i provedení v tepelně izolačních kritériích pasivného domu.

Komfort a bezpečnost pro uživatele

Automatizace prvků bezpečnosti a uživatelského komfortu vede k jejich bezproblémové integraci do dveřní konstrukce. Ideálním řešením může být inteligentní jednotka Schüco Door Control System, tento modulární panel pro kontrolu, ovládání a zabezpečení vstupu lze instalovat s nebo bez dotykového displeje. Záleží čistě na uživateli rodinného domu, které z volitelných modulů upřednostní, k výběru je domovní číslo, zvonky s rolovatelným seznamem jmen, numerická klávesnice, dorozumívací interkom s kamerou či otvírač dveří. U varianty s 4palcovým dotykovým displejem se vše ovládá intuitivně jako na chytrém telefonu. Na veletrhu BAU navíc výrobce představil možnost vstupu přes scan obličeje či prostřednictvím bluetooth.

FOTO Schüco CZ

FOTO Schüco CZ

Unifikace a benefity pro zpracovatele

5komorová struktura konstrukce je identická i u dalších dveří řady Schüco SimplySmart. Možnost používání stejných dílů nezávislých na stavební hloubce přináší obrovské výhody zpracovatelům. Unifikace dílů (např. rohových vazníků a těsnění) i eliminace různých variant a kombinací izolačních můstků zjednodušují výrobu i montáž a vedou k optimalizaci skladového hospodářství. Díky použití nové upínací techniky dochází k výraznému snížení zpracovatelských procesů, zejména frézování a vrtání. Zefektivňuje se výroba dveřních závěsů, zamykacích systémů a dalších komponent. Výhodou je i dodatečná středová komora, která u všech konstrukcí kategorie SimplySmart obsahuje drážku pro upevnění kování a kabeláže.

Pro více informací navštivte www.schueco.cz.

ZDROJ: PR článek společnosti Schüco CZ

Kategorie: Novinky
Tagy: dula Schüco vchodove dvere
Sdílejte článek

Diskuze