Novinka roku 2016 – Lambda YQ! Lehká, pevná, odolná

Novinka roku 2016 – Lambda YQ! Lehká, pevná, odolná

26. 02. 2016
Diskuze (0)
Sdílet

Trendem současné výstavby je zdění bez zateplování, zároveň ale nové normy roku zpřísňují tepelně-technické požadavky na stavební materiály. Systém stavebních komponentů Ytong proto nyní inovoval svou osvědčenou řadu  tepelněizolačních tvárnic, určenou pro jednovrstvé zdění, a na trh přichází nová Lambda YQ.

Představuje optimální kombinaci nejdůležitějších vlastností pórobetonu. Tato nová tvárnice dosahuje pevnosti v tlaku P2 (min 2 MPa). Současně ale vyniká nízkou objemovou hmotností 300 kg/m3. Je tedy o více než ¼ lehčí než stávající Lambda +.

Pro úsporný provoz a výstavbu nízkoenergetických i pasivních domů je však zásadní zejména nízký součinitel tepelné vodivosti – 0,077 W/(m. K). Díky těmto vlastnostem se Lambda YQ stává materiálem budoucnosti a její tepelněizolační vlastnosti plně vyhovují i novým normám. Lambda YQ už při tloušťce 375 mm splňuje závazné tepelněizolační parametry pro obvodové stěny podle připravované normy 2020. Představuje tak nadčasové řešení pro bydlení ve 21. století i bez dodatečného zateplení.

Svou lehkostí přináší další zjednodušení práce při výstavbě, což jistě ocení i mnoho stavebníků svépomocí, jimž každá tvárnice doslova prochází rukama. Lambda YQ si stále zachovává stejné přírodní složení, jaké známe u Ytongu. Je tedy materiálem ekologickým a takřka s neomezenou životností.

www.ytong.cz

Kategorie: Novinky
Tagy: stavebni materialy ytong zateplovani zdeni
Sdílejte článek

Diskuze