Nový kabát pro váš dům: probarvené omítky Mapei

10. 04. 2012
Diskuze (0)
Sdílet

Fasáda mluví za váš dům a dotváří jeho celkový dojem. Kromě této estetické funkce plní také funkci ochrannou a tepelněizolační. Při výběru fasády je tedy důležité soustředit se nejen na její barvu, ale věnovat pozornost […]

Fasáda mluví za váš dům a dotváří jeho celkový dojem. Kromě této estetické funkce plní také funkci ochrannou a tepelněizolační. Při výběru fasády je tedy důležité soustředit se nejen na její barvu, ale věnovat pozornost především její kvalitě a chemickému složení, což ovlivňuje trvanlivost fasády a její odolnost vůči agresivním vlivům venkovního prostředí, vodě i vlhkosti a zároveň zaručuje její paropropustnost.

 

Společnost Mapei nabízí dokonalé řešení fasád s povrchovou úpravou z tenkovrstvých probarvených omítek, které tyto požadavky splňuje. Vybrat si můžete jednak z široké palety barev automatického systému barvení ColorMap® a dotvořit tak výsledný vzhled domu přesně podle svých představ. Navíc se fasády díky povrchové úpravě vyznačují minimální nasákavostí a vysokou paropropustností. Nespornou výhodou povrchových úprav Mapei je skutečnost, že fasády nevyžadují téměř žádnou údržbu a v případě potřeby je lze jednoduše omývat vodou.

Tři druhy omítek

Společnost Mapei nabízí tři druhy omítek pro dekorativní a povrchovou úpravu cementových a vápenocementových podkladů. V nabídce akrylových omítek je nejpoužívanější povrchová úprava Quarzolite Tonachino a Graffiato. Mezi oblíbené tenkovrstvé omítky patří silikonové omítky Silancolor Tonachino a Graffiato. Tyto omítkové směsi díky své speciální receptuře zabezpečují vynikající propustnost vodních par z podkladu a také značnou vodoodpudivost povrchu, čímž zabraňují ulpívání nečistot na povrchu fasády. Používají se rovněž jako finální úprava sanačních odvlhčovacích omítek Mapei. Omítkové směsi na bázi silikátů Silexcolor Tonachino, Graffiato a Marmorino mají nejvyšší propustnost vodních par, a proto jsou nejvhodnějším řešením pro povrchovou úpravu sanačních odvlhčovacích omítek. Omítkové systémy Quarzolite a Silancolor Mapei nabízí také ve variantě Plus, což znamená, že tyto omítkové směsi mají velmi vysokou odolnost proti vzniku a bujení mikroorganizmů. Všechny uvedené systémy jsou k dispozici v různých granulometriích podle požadavků zákazníků.

Před aplikací finální povrchové úpravy se doporučuje sjednotit nasákavost podkladu pomocí penetračního nátěru, a tím také zvýšit přídržnost konečné povrchové úpravy. Tento nátěr má také velký význam pro zajištění dobré krycí schopnosti konečné povrchové úpravy. V závislosti na výběru konkrétní báze finální tenkovrstvé omítky je nezbytné i použití stejného typu základního sjednocujícího probarveného nátěru, akrylového Quarzolite Base Coat, silikonového Silancolor Base Coat nebo silikátového Silexcolor Base Coat.

www.mapei.cz  

Kategorie: Novinky
Tagy: dum omitka stavba
Sdílejte článek

Diskuze