Oprašte radiátory, budete je co nevidět potřebovat!

Oprašte radiátory, budete je co nevidět potřebovat!

13. 10. 2016
Diskuze (0)
Sdílet

Česká Třebová - Specialista na otopná tělesa, společnost KORADO, a.s., připomíná všem majitelům domů či bytů, že co nevidět začne topná sezóna. Proto je nejvyšší čas provést údržbu topení.

Ať už máte nové nebo stávající radiátory, všechny potřebují vaši nenáročnou, avšak opravdu žádoucí péči!

Pokud nyní zanedbáte údržbu topení, může se vám přinejmenším stát, že budou radiátory méně topit. V horším případě budete shánět topenáře, což vám přejeme, v této roční době, hodně štěstí. Proveďte pár následujících kroků a již v klidu čekejte na příchod zimy.

Odvzdušňování – U stávající otopné soustavy doporučujeme na prvním místě provést tradiční odvzdušňování radiátorů. Pokud se vám zdá, že se z radiátorů ozývá bublání nebo netopí tak, jak by měly, je zřejmé, že příčinou je jejich zavzdušnění. Vzduch v topné soustavě radiátorů může zapříčinit zvýšení spotřeby tepla až o jednu čtvrtinu!

Kontrola – Dále doporučujeme provést zkoušku správné funkce uzavíracích armatur (kohoutů) a také vizuální kontrolu. Tou vyloučíte případné koroze, které vznikají netěšným spojem připojovacího závitu. Následkem je známé prokapávání vody. Pokud takové místo naleznete, je vhodné zavolat topenáře, který provede kontrolu a případné přetěsnění.

Vyčištění – Ať už máte topení s radiátory deskovými nebo žebrovými, nastal čas je pořádně vyčistit. Usazený prach, ale také vlasy, hmyz nebo listy pokojových rostlin jsou přepalovány a již při prvním spuštění radiátorů dochází k jejich rozptýlení ve vzduchu. Následkem je znečištění interiéru a v horším případě i dýchací potíže (zhoršení alergií či astmatu). Čisté radiátory jsou také zárukou lepšího přenosu tepla a proudění teplého vzduchu.

Výměna na poslední chvíli – Pokud i přes všechnu snahu naznáte, že je třeba stávající otopné těleso nahradit za nové, máme pro vás řešení. Radiátor RADIK KLASIK – R je model, který byl speciálně navržen pro rekonstrukce. Proto je možné jej bez větších problémů vyměnit za starý radiátor, a to bez zásahů v domácnosti (vrtání, svařování trubek atd.).

Více informací získáte na www.korado.cz

Kategorie: Novinky
Tagy: radiatory topeni žebrový radiátor
Sdílejte článek

Diskuze