Pro čisté spáry ve vaší koupelně i kuchyni

Pro čisté spáry ve vaší koupelně i kuchyni

17. 02. 2012
Diskuze (0)
Sdílet

Lepit a spárovat obklady a dlažbu z běžné keramiky na kvalitní podklady zvládne každý trochu šikovný kutil, ale jsou situace, kdy je dobré pracovat se špičkovými materiály a systémovými řešeními. Při výběru vhodného výrobku z […]

Lepit a spárovat obklady a dlažbu z běžné keramiky na kvalitní podklady zvládne každý trochu šikovný kutil, ale jsou situace, kdy je dobré pracovat se špičkovými materiály a systémovými řešeními. Při výběru vhodného výrobku z širokého sortimentu stavební chemie je potřeba zvážit tři základní otázky: pro jakou oblast použití, na jaký podklad a jaký druh materiálu budete lepit.

Například lepení velkoformátové dlažby klade na použité materiály i zkušenost obkládajícího vysoké nároky a v podobném případě je skutečně lepší obrátit se na profesionální obkladače. Pokud však chcete obklad realizovat svépomocí, tak k lepení dlažeb velkých formátů z keramiky, desek z betonu a kamene je ideální tenkovrstvá flexibilní lepicí malta Ceresit CM 17 SuperFlex. V nabídce je navíc tato malta i v bezprašném provedení Ceresit CM 17 Stop Dust. Při práci s velkými formáty je důležité pamatovat i na přípravu podkladu a na zabránění vzniku dutin mezi podkladem a dlažbou.

K lepení mramoru, přírodního kamene, skla a mozaiky je nejvhodnější bílá lepicí malta Ceresit CM 15 Marble & Mosaic, která zabraňuje probarvení obkladů (velmi častý případ při použití běžných lepicích malt), a navíc prodlužuje dobu korekce. Je vhodná pro použití v interiéru i exteriéru, v interiéru je navíc vhodná pro lepení mozaiky i na místech vystavených trvalé vlhkosti. S maltou lze samozřejmě lepit i obklady a dlažby z keramiky.

Pro spárování doporučuje Ceresit použít spárovací hmoty a silikony systémového řešení Ceresit MicroProtect, které díky použití spárovacích hmot Ceresit CE 40 Aquastatic nebo Ceresit CE 43 Grand’ Elit (je vhodná pro prostory se zvýšenou mechanickou a chemickou zátěží) chrání spáry před pronikáním vlhkosti a ve spojení se sanitárním silikonem Ceresit CS 25 poskytuje dlouhodobou ochranu proti tvorbě plísní. Takto realizované spáry jsou dlouhodobě čisté, bez plísní a nežádoucích mikroorganismů, voděodolné, chráněné před znečištěním a zároveň je zajištěna stálost jejich barevných odstínů.

U spárovacích hmot a silikonů Ceresit MicroProtect je klíčovým faktorem ochrana před plísněmi, neméně důležitým argumentem je i rozsah barevného spektra spárovacích hmot a jejich sladění se silikony. A barevnost je velkou výhodou systému Ceresit MicroProtect® – unikátní je stálost barev a barevná shoda spárovacích hmot a silikonových tmelů. Zjednodušeně lze říct, že kterýkoliv z odstínů spárovací hmoty Ceresit CE 40 Aquastatic si vyberete, najdete k němu odpovídající barvu silikonového tmelu.

Praktický je i vzorník spárovacích hmot a silikonů – díky němu si můžete fyzický vzorek spárovací hmoty v aluminiovém profilu imitujícím spáru přiložit přímo k obkladu či dlažbě a okamžitě zjistit, jak se vám tato barevná kombinace líbí.

Výrobky stavební chemie Ceresit koupíte v síti autorizovaných a certifikovaných prodejen Ceresit. Díky internetovým stránkám www.ceresit.cz je navíc hledání nejbližší prodejního místa velmi snadné – pomocí interaktivní aplikace Google Maps můžete ve svém kraji nejen najít podrobnou mapu s umístěním jednotlivých prodejen, ale navíc se i podívat na profily prodejen včetně informací o jejich otevírací době a nabízeném sortimentu.

HENKEL ČR, spol. s r.o.

U Průhonu 10
170 04 Praha 7
tel.: 220 101 145
e-mail: info@ceresit.cz
www.ceresit.cz

Kategorie: Novinky
Tagy: keramika koupelna kuchyň
Sdílejte článek

Diskuze