Realizace stavby a nový občanský zákoník

06. 05. 2014
Diskuze (0)
Sdílet

Změny v novém občanském zákoníku, které souvisejí se stavbou domu, mají dopad na objednatele i zhotovitele. Mění se paragrafy, které se týkají rozestavěné nemovitosti, jejího pojištění i podoby samotné smlouvy o dílo. Podle Marcela Kaštovského […]

Změny v novém občanském zákoníku, které souvisejí se stavbou domu, mají dopad na objednatele i zhotovitele. Mění se paragrafy, které se týkají rozestavěné nemovitosti, jejího pojištění i podoby samotné smlouvy o dílo. Podle Marcela Kaštovského ze společnosti ELK, největšího evropského výrobce dřevostaveb, přináší novela, v době krize ve stavebnictví a oslabení koruny, do České republiky nejistotu. Za všechny změny jmenujme například změnu ve formě smlouvy o dílo.

Stavba bude i za účinnosti nového občanského zákoníku nadále zhotovována na základě smlouvy o dílo. Zde však dochází ke změně. „V loňském roce jsme v rámci zefektivnění kontroly smlouvy udělali zásadní změny v její konstrukci tím, že jsme maximum společných ustanovení a všeobecných obchodních podmínek přesunuli do příloh,“ říká Marcel Kaštovský, jednatel společnosti ELK a dodává: „Od 1. ledna 2014 podle nového občanského zákoníku ale musí být vše v jedné smlouvě, bez možnosti využití příloh. Práce s dokumentem je pak složitější. Nehledě na složitosti při podpisu smlouvy, komplikuje tato úprava i následnou práci s ní v rámci společnosti,“ komentuje Kaštovský z pohledu stavitele.

zdroj:  ELK s.r.o.

zdroj: ELK s.r.o. 

zdroj:  ELK s.r.o.

zdroj: ELK s.r.o.

www.elk.cz

zdroj:  ELK s.r.o.

Kategorie: Novinky
Tagy: projekt rodinne domy stavební pojištění
Sdílejte článek

Diskuze