projekt

Chodník z kamenů
Realizace zahrad

DIY projekt: Vytvořte si rustikální kamenný chodník snadno a bez betonu!

Kamenný chodník má rustikální šarm, který se skvěle hodí k přírodní zahrádce nebo k odpočinkové zóně. Obvykle se buduje vkládáním kamenů do malty, což vyžaduje betonový základ a zkušenosti s kamenným zdivem. Jde to však i jednodušeji. S pomocí písku a zahradní textilie to zvládnete i sami.

FOTO EKONOMICKÉ STAVBY
Návštěvy domů

Dostupný, moderní a plně funkční dům

Studenti architektury navrhují pro společnost Ekonomické stavby svoji představu moderního bydlení. Domy by měly být dostupné, moderní a plně funkční. Ten, který dostal označení Filip, je ještě trochu jiný – odkazuje totiž ke známé architektonické ikoně: Farnsworth House od Miese van der Rohe.

Chateau Troja Residence

Znovuzrození Chateau Troja Residence

Chateau Troja Residence je impozantním moderním bydlením vedle původního zámku Troja ze 17. století. Chateau Troja Residence byla navržena jako elitní soukromá rezidence v srdci Troji a představuje v současnosti nejexkluzivnější projekt společnosti Coast Capital Partners (CCP). Projekt je situován do jedné z nejvyhledávanějších pražských lokalit pro život a nabízí jak zrekonstruované historické byty, tak i nové moderně zařízené apartmány.

Zdroj: EKONOMICKÉ STAVBY

Jak by mohl vypadat „rozumný“ dům

Mnoho klientů si představuje svůj dům velkorysý. Chtějí za těžce vydělané peníze dostat, pokud možno, co nejvíce. Většina z nich má ve svých představách rozlehlý dům, s mnoha metry čtverečními, i když vlastně pro ně nemají smysluplné využití.

NAVRHY EKONOMICKÉ STAVBY
Návštěvy domů

Kvalitně vyřešený dům pro dvougenerační bydlení

Dvojdům či dvougenerační bydlení je velmi složité téma především z hlediska udržitelnosti dobrých vztahů spolubydlících. Každý člověk má ke spolubydlení s další rodinou nebo generací své rodiny jiné předpoklady a jiný postoj, nicméně kvalitně vyřešený dům velmi napomůže správnému fungování takovéto situace.

Rekonstrukce domu

Základem rodinného domu jsou dobré základy

Dobré základy jsou důležité. To platí v životě, pokud jde o znalosti i dovednosti, ale samozřejmě i při stavbě domu. Základy přenáší hmotnost domu na podloží a jejich typ i provedení závisí na mnoha faktorech, které je třeba brát v potaz.

Navržený dům má jednoduchý až minimalistický exteriér, bez zbytečných výklenků či rizalitů a výstupků. OBRÁZEK EKONOMICKÉ STAVBY
Návštěvy domů

Solidní dům s lehkými příčkami

Soudě dle vašich reakcí, získala si naše rubrika představující nové projekty rodinných domů z hlav studentů architektury vaši přízeň. Jejich nápady jsou neotřelé a odvážné, věříme, že se jim díky společnosti Ekonomické stavby podaří probít i do skutečného života – jak projektům, tak i studentům. Dnes vám představíme dům s pracovním názvem Dominik, který je určený pro vyznavače minimalismu.

Rekonstrukce domu

8 otázek před stavbou domu

S omezeným rozpočtem může být stavba domu mnohem náročnější. Proto si hned na začátku ujasněte své představy.

Ať už se rozhodnete pro kterýkoli stavební systém, dejte pozor na vyřešení detailů. Pokud je už při hrubé stavbě vše precizně uděláno, je velký předpoklad, že si později ušetříte množství „dodělávek“ či dorovnávání. Například v systému firmy Wienerberger zaručují precizní detaily doplňkové cihly, určené na zhotovení rohů (rohové cihly) či ostění a parapetů (koncové cihly).
Rekonstrukce domu

Praktický průvodce stavbou rodinného domu

Způsobů, jak zrealizovat dobrý rodinný dům, je určitě víc. Málokterý Čech však postaví za svůj život víc než jeden dům, takže šance na reparát je opravdu malá. Jelikož většina nemá možnost naučit se z vlastních zkušeností, jak začít, čemu se vyhnout a co naopak vyzkoušet, nabízíme vám pár užitečných rad z praxe od naší spolupracovnice architektky Lucie Mészárové.

OBRÁZKY EKONOMICKÉ STAVBY
Návštěvy domů

I malý dům dokáže nabídnout mnohem více nežli byt

Snad každý architekt někdy řešil otázku minimálního bydlení. Ať už se jedná o ubytovnu, koleje, byt či rodinný dům, vždy je kladen důraz na nízkou rozlohu a tím i cenu, ovšem při zachování komfortního využívání objektu. Najít správné řešení, kdy dispozice nepůsobí stísněně, ale zároveň se nikde neplýtvá místem, není jednoduché. A přesně toto bylo cílem návrhu tohoto domu.