SALON DŘEVOSTAVEB 2016 představí české i zahraniční architektonické hvězdy

14. 12. 2015
Diskuze (0)
Sdílet

Dny 4. – 7. února 2016 by měli mít zakroužkované všichni příznivci moderní dřevěné architektury. Právě v těchto dnech bude mít svou premiéru 11. ročník Salonu dřevostaveb, největší nesoutěžní přehlídky toho nejlepšího, co v oblasti moderní dřevěné architektury za poslední rok vzniklo. V letošním ročníku se představí celkem 40 staveb, z toho 23 projektů z Čech, 16 ze Slovenska a 1 z Rakouska.

Páteční odpoledne bude patřit zahraničním architektům, kteří představí své projekty na odborné konferenci v restauraci PORT 58 (Tusarova 857/58).

Svou stavbu Haus 37m přijede představit rakouský architekt Juri Troy, jehož práce je spojena s oblastí Vorarlberska. Nebude chybět ani zástupce ze Slovenska Peter Mandl, který představí své molo s kavárnou na Dunaji. Naše severní sousedy bude reprezentovat polská architektka Magdalena Zawada s chatou Solominy.

molo s kavárnou na Dunaji

molo s kavárnou na Dunaji

Příznivci domácí architektonické scény se mohou těšit na přednášky českých architektů Mozaika dřevostaveb. Ta se bude konat tradičně v sobotu 6. února od 16.00 do 18.00 hodin v auditoriu doprovodného programu veletrhu Dřevostavby na holešovickém Výstavišti.

stavbu Haus 37m

stavba Haus 37m

Všechny prezentované stavby budou také představeny v publikaci Ročenka dřevostaveb 2015, kterou si budou moci návštěvníci zakoupit přímo na místě nebo na e-shopu www.domesistore.com.

Po pražské premiéře se Salon dřevostaveb 2016 přesune do bratislavského Centra současné architektury a designu Archa.

SD-logo-2016Více informací o projektu SALON DŘEVOSTAVEB naleznete www.salondrevostaveb.cz

Kategorie: Novinky
Tagy: drevostavby
Sdílejte článek

Diskuze