Samsung představil novinky z oblasti domácích spotřebičů pro rok 2017

24. 02. 2017
Diskuze (0)
Sdílet

Hlavní roli pro letošní rok hrají technologie Smart conversion, StayClean DrawerTM a HotBlastTM.

Chladnička, která se jedním dotykem přemění na mrazničku, pračka, kterou není potřeba čistit, protože to udělá sama, a mikrovlnná trouba, která upeče jídlo rychle a ještě s dokonalým výsledkem. Nové řady domácích spotřebičů Samsung nabízí maximálně pohodlné ovládání, perfektní výkon díky vylepšeným funkcím a do detailu propracovaný design, který je navržen v souladu s moderním interiérem. Hlavním cílem jsou déle čerstvé potraviny, dokonale vyprané prádlo i při nízkých teplotách a minimální spotřebě energie.

„Každým rokem jsou naše domácí spotřebiče dokonalejší a svým uživatelům přinášejí vylepšené funkce, které zvyšují komfort a zjednodušují každodenní život. Letošní modely chladniček Samsung přinášejí revoluční technologii Smart conversion. Díky režimu konverze je možné „přeměnit“ mrazničku na chladničku a skladovat potraviny podle aktuální potřeby,“ vysvětluje Michal Kollár, produktový manažer pro oblast chlazení a praní společnosti Samsung, a dodává: „Myslíme také na dokonale čisté prádlo a spotřebitelům přinášíme pračky Addwash s inovovanými funkcemi, které jim usnadní jednu z nejméně oblíbených domácích prací.“

Foto Samsung

Foto Samsung

Chladnička Family Hub

Chladnička Samsung Family Hub přichází na evropský trh se svými revolučními funkcemi a přináší zcela novou zkušenost s tím, co všechno můžeme od chladničky očekávat. Na první pohled zaujme 21,5 palcovým HD LCD displejem umístěným v pravém horním rohu dveří, na kterém se zobrazuje veškerá komunikace. Do tohoto digitálního centra rodiny lze zaznamenávat, sdílet a updatovat kalendář, nahrávat fotografie, sdílet cenné dětské výkresy a psát poznámky. Vše snadno a jednoduše jako na smartphonu.

V oblasti chlazení má Samsung jasnou prioritu: uchovat potraviny co nejdéle čerstvé. Proto svými technologiemi zajišťuje minimální kolísání teplot uvnitř chladničky o pouhých 0,5 stupně Celsia. Chladnička Samsung Family Hub je sofistikovaný sytém, který zvládne mnoho úkolů, spojuje rodiny, organizuje nákupy potravin a další potřebné úkony v domácnosti. Prostřednictvím zabudovaných reproduktorů nabízí rovněž možnost poslechu streamované hudby, nebo hudbu přehraje pomocí libovolných bezdrátových Bluetooth reproduktorů.

Řady chladniček RB5000J, 7000J, 8000J mají vnitřní prostor chytře řešený a dokážou nabídnout více prostoru než běžné chladničky, ačkoli vnější rozměry zůstávají standardní. Stěny chladniček jsou díky technologii SpaceMax tenčí, než u konvenčních modelů, a díky tomu mohou nabídnout vnitřní kapacitu vyšší až o 30 procent, aniž by byla ohrožena energetická účinnost.

Foto Samsung

Foto Samsung

Modelové řady RT5000K/6000K jsou navíc vybaveny technologií Smart conversion, neboli režimem konverze, který představuje dokonalost v oblasti flexibilního ukládání. Umožňuje jednoduše přeměnit mrazničku na chladničku a skladovat veškeré čerstvé potraviny pro různá období nebo zvláštní příležitosti.

Nové modely disponují též všemi již dříve představenými originálními funkcemi Samsung. Všechny chladničky Samsung využívají technologii True No Frost, která zabraňuje vzniku námrazy v chladničce, čímž šetří energii, protože s každým milimetrem námrazy stoupá spotřeba o 10%. Spotřeba energie je neměnná a energetická třída zachována po celou dobu provozu. Rovněž chladí téměř dvakrát tak rychle, čímž snižuje zatížení chladicího systému a prodlužuje jeho životnost. V chladničce nedochází ke kondenzaci vlhkosti a tím pádem zabraňuje tvorbě plísní.

Systém odděleného chlazení zvlášť pro chladničku a mrazák Twin Cooling PlusTM, zajišťuje optimální teplotu a vlhkost v obou oddílech a zabraňuje mísení pachů. K udržení konstatní teploty uvnitř i při častějším otevírání dveří dopomáhá tzv. Metal Cooling. Kovový plát umístěný na zadní stěně chladničky do sebe akumuluje chlad, který následně ochlazuje vnitřní prostor.

Chladničky z řad RB7000J/8000J s označením Chef Collection disponují funkcemi hodnými šéfkuchaře. Uživatel má k dispozici misku z nerezové oceli, na které může pokrmy skladovat, marinovat, poté je na ní upéct a následně i Chef Pan můžete umývat v myčce nádobí. Chef Mode se postará o správnou teplotu pro různé typy potravin a Chef Zone je ideálním prostorem k uchovávání masa a ryb, protože potraviny jsou zde udržovány při optimální teplotě (-0,5°C), kterou šéfkuchaři považují za ideální k uchování té nejlepší chuti a struktury. Díky tomu zůstanou maso a mořské plody čerstvé až do grilování.

Vedle precizního chladícího výkonu jsou modely Chef Collection unikátní též svým designem Kitchen FitTM. Tento design splňuje estetické nároky i potřebu velkého objemu, protože na rozdíl od vestavných modelů jsou až o 90l prostornější. I když se jedná o volně stojící chladničky, lze je přesně zapustit do kuchyňské linky, díky čemuž dokonale doplňují kulinářský prostor.

Foto Samsung

Foto Samsung

Pračka Samsung AddWash

Loni představený inovativní design praček AddWash si získal statisíce příznivců po celém světě. Už žádné prádlo nezůstává zapomenuto díky unikátním druhým dvířkám, kterými je možné přidávat prádlo do bubnu v průběhu pracího cyklu. Modely WW7500K a WW6500K navíc nabízí nejrychlější prací program na trhu s názvem Super Speed, který je kompletně dokončen již za 59 minut.

V designu AddWash jsou k dispozici rovněž produkty v kategorii pračko-sušiček. Modely WD6500K a WD5500K nabízí Samsung s kapacitou 9 kg.

Letošní novinkou je modelová řada praček WW5000J s kapacitou 7, 8 nebo 9 kg. Každý má možnost zvolit si model podle svých potřeb i finančních možností bez kompromisu na kvalitě. Všechny modely přináší dokonalý prací výkon díky patentované technologii Samsung EcoBubbleTM, která generuje aktivní pěnu, jež vzniká obohacením prací lázně o kyslík a tím aktivuje účinné látky pracího prostředku (enzymy) již při nižších teplotách. Díky ní je možné prát na 40 °C s výsledkem stejným jako při teplotě 60 °C. Prací cyklus je tak šetrnější ke tkanině a zároveň šetří velké množství energie.

S odolnějšími skvrnami např. od jídla, make-upu, trávy či krve si poradí funkce Bubble Soak. Jedná se o 30 min fázi před samotným praním, kdy dochází k intenzivnímu působení aktivní pěny na tkaninu a poté následuje již zvolený program.

Úplnou novinkou je funkce vodního oplachování zásuvky na detergent s názvem StayClean DrawerTM Ta zaručí, že v této zásuvce nezůstane po stěnách uchycený žádný detergent a všechen bude využit při praní. Pokaždé, když se dostane detergent do bubnu, spustí se funkce StayClean DrawerTM a propláchne zásuvku. Touto funkcí disponují všechny modely WW5000J.

Foto Samsung

Foto Samsung

Mikrovlnná trouba HotBlast

V oblasti trub přichází Samsung se zcela novou úrovní vaření, kterou představuje technologie HotBlastTM. Ta výrazně snižuje dobu přípravy pokrmů, v porovnání s běžnými mikrovlnnými troubami až o 50 %. Výkonný horký vzduch prochází mnoha průduchy přímo na pokrm, takže je po celém svém povrchu křupavý, ale uvnitř zůstává šťavnatý.

Kromě toho disponuje mikrovlnná trouba HotBlast dostatečně velkým grilem Wide Grill, který šíří horký vzduch rovnoměrně na celých 99 % plochy ohřívaného jídla.

Více informací o produktech Samsung naleznete na www.samsung.cz

Kategorie: Novinky
Tagy: chladnicka domácí spotřebiče Od partnerů pracka samsung
Sdílejte článek

Diskuze