Reklama
Pečujte o prádlo chytře a šetrně

Pečujte o prádlo chytře a šetrně

Oblečení, ručníky, záclony, závěsy a další textil, který zdobí nás nebo naši domácnost, si zaslouží dokonalou péči, abychom se z nich mohli dlouho radovat. Každý materiál má své nároky na způsob praní, a tak je důležité věnovat pozornost nejen etiketám, ale také výběru pračky. Pokud nechcete svého výběru brzy litovat, doporučujeme volit kvalitní pračku, která vám doslova usnadní práci.

Konec zapomenutým kusům oblečení

Konec zapomenutým kusům oblečení

Zná to skoro každý z nás – buben pračky se už vesele otáčí a my objevíme zapomenutou ponožku nebo jiný kus oblečení. Novinka značky Samsung však přináší řešení pro tyto zapeklité situace − pračka Samsung AddWash díky speciální konstrukci předních dvířek umožňuje přidávat prádlo i během praní.

Praní ekologicky

Stejně jako u jiných činností, také při praní se stále větší důraz klade na ekologii. Konkrétně to znamená, že výrobci se předhánějí v tom, komu se podaří ještě více snížit spotřebu energie a vody na jeden prací cyklus, samozřejmě při zachování výborných výsledků, nebo dokonce při jejich zlepšení. A klobouk dolů, je třeba opravdu uznat, že se jim to

Pračka Gorenje SensoCARE a varná deska Gorenje IQcook získaly ocenění Red Dot Design Award

Pračka Gorenje SensoCARE a varná deska Gorenje IQcook získaly ocenění Red Dot Design Award

Gorenje se na mezinárodní soutěži Red Dot Design Award za nejlepší navrhované produkty i v tomto roce zařadilo mezi příjemce ocenění. Třicetičlenná porota, složená z renomovaných designérů a odborníků v oblasti designu, v dané kategorii z přijatých 4.515 přihlášek z 1.800 společností a 58 států, ocenila dokonalost a inovativnost designu pračky Gorenje SensoCARE a moderní

Na co se zaměřit při výběru pračky a sušičky

Na co se zaměřit při výběru pračky a sušičky

Pokud se vydáte kupovat pračku nebo sušičku, čeká vás nepřeberné množství typů, velikostí i funkcí. Na co se ale při výběru zaměřit, když je nabídka tak široká? Za zvážení stojí prostorové možnosti, energetická náročnost, hlučnost, ale také moderní technologie.

Pračka v kuchyni? Proč ne!

Pračka v kuchyni? Proč ne!

Průměrná roční spotřeba energie na praní prádla v běžné domácnosti je zhruba 500 kWh a 20.000 litrů vody. Při zvyšujících se cenách za energie a vodu byste rozhodně tedy od Vaší pračky měli vyžadovat, aby její spotřeba byla co nejnižší, tudíž vybírejte pouze pračku s energetickou třídou A nebo A+.

Nové úspornější pračky Gorenje

Bez vymožeností v podobě automatické pračky bychom v dnešní moderní době byli asi ztraceni. Dnes už nejde jen o to, aby perfektně vypraly a hezky vypadaly, ale také o to, aby spotřeba energie byla co nejmenší.

Dobrá volba pro vaše prádlo

Dobrá volba pro vaše prádlo

U výběru pračky nebo sušičky většinou nejednáme emotivně a také jejich nákup neponecháváme náhodě. Kvalitní a spolehlivá pračka by pro nás měla pracovat několik let. Jaká kritéria budeme při výběru pračky uplatňovat?