Pračka v kuchyni? Proč ne!

Pračka v kuchyni? Proč ne!

27. 03. 2011
Diskuze (0)
Sdílet

Průměrná roční spotřeba energie na praní prádla v běžné domácnosti je zhruba 500 kWh a 20.000 litrů vody. Při zvyšujících se cenách za energie a vodu byste rozhodně tedy od Vaší pračky měli vyžadovat, aby její spotřeba byla co nejnižší, tudíž vybírejte pouze pračku s energetickou třídou A nebo A+.

Pokud jste si již pračku vybrali, měli byste vědět, kam ji postavíte. Mnoho lidí si již vybralo nádhernou pračku s bočním plněním, a pak zjistili, že se jim do koupelny prostě jaksi nevejde. Dobrá zpráva ale zní, že existuje možnost umístit pračku i v kuchyni, a tam se Vám většinou vejde nejen velká pračka, ale také její věrná sestra – sušička prádla.

Máte tedy na výběr ze dvou možností. Můžete si pořídit samostatné spotřebiče – pračku a sušičku – nebo zvolit kombinovanou pračku se sušičkou. Kombinace pračky se sušičkou má ale za následek neúměrné prodloužení praní a zvýšení spotřeby elektrické energie. Sušení totiž může proběhnout jen s poloviční náplní pračky. To znamená, že polovinu prádla je nutno před sušením vyndat a znovu vložit do kombinované pračky poté, co jsme z ní vyjmuli první polovinu usušeného prádla. Společnost Teka Vám nabízí volně stojící sušičku na 6 kg prádla TKS 690 C BLANCA.

Co se praček týče, při jejich výběru je též třeba zvážit, jak velký a výkonný spotřebič vlastně potřebujete. Výhodou je pokud pračka sama rozezná, kolik vody pro praní potřebuje a dávkuje si ji sama podle druhu
a množství prádla. Říká se tomu automatická regulace hladiny vody neboli pračka s množstevní automatikou.

Pračky s předním plněním mají velmi dobrou stabilitu a nízkou hlučnost. Mívají možnost změny směru otevírání dvířek, což dává více možností při prostorovém umístění spotřebiče. U pračky s předním plněním je možno využít horní plochu pro odkládání věcí.

Bude-li Vaše nová pračka součástí Vaší nové kuchyňské linky, většinou bude asi zabudovaná, nejlépe plně integrovaná, a plněná klasicky zepředu. Společnost Teka Vám nabízí vestavnou plně integrovanou automatickou pračku LI4 1000 E s kapacitou praní 6 kg. Tato pračka Teka má navíc program rychlého praní 32 minut. S touto funkcí je možné prát prádlo, které nevyžaduje intenzivní praní, např. pro prádlo prané denně (předepírání-praní-máchání-odstřeďování). Tento kompletní program maximálně přizpůsobí množství vody, pracího prostředku a spotřebu elektřiny a vypere 2 kg prádla při 40 °C za pouhých 32 minut.

Další výhodou pračky je program ALL 40 °C. Jedná se výlučně o Teka systém, který přináší uživatelům dvě hlavní výhody:
• Společné praní rozdílných látek (např. bavlna + syntetické látky atd.), které nepouští barvu.
• Praní s velkou úsporou energie.

Program praní ALL 40 °C se uskutečňuje při teplotě 40 °C a střídá fáze dynamické (točící se buben) a statické (namáčení prádla v odpočinkové fázi). Z tohoto důvodu je program delší a trvá skoro 3 hodiny (avšak mnohem méně než programy dva). Spotřeba elektrické energie během celého cyklu je pouze 850 W/h.

Vestavné pračky jsou zapuštěny hlouběji do linky a čelní panel spolu s dvířky je zakryt dekoračními dveřmi, takže pračka a případně sušička vedle ní vůbec nejsou vidět. Linie linky a dveří krycích dveří pračky jsou v rovině. Dveře jsou vyměnitelné, takže nábytkáři nabízejí jejich výběr v odpovídající barvě a dekoru. Dvířka si tedy můžete zvolit dle vašich požadavků a zároveň sladit s ostatními dvířky vaší kuchyně.

Průměrně „properete“ 20.000 litrů vody. Vybírejte proto pouze inteligentní pračky!

Více na www.teka.com

Kategorie: Trendy
Tagy: domácí spotřebiče pracka uspořádání kuchyně
Sdílejte článek

Diskuze