Pračka Gorenje SensoCARE a varná deska Gorenje IQcook získaly ocenění Red Dot Design Award

Pračka Gorenje SensoCARE a varná deska Gorenje IQcook získaly ocenění Red Dot Design Award

12. 04. 2012
Diskuze (0)
Sdílet

Gorenje se na mezinárodní soutěži Red Dot Design Award za nejlepší navrhované produkty i v tomto roce zařadilo mezi příjemce ocenění. Třicetičlenná porota, složená z renomovaných designérů a odborníků v oblasti designu, v dané kategorii […]

Gorenje se na mezinárodní soutěži Red Dot Design Award za nejlepší navrhované produkty i v tomto roce zařadilo mezi příjemce ocenění. Třicetičlenná porota, složená z renomovaných designérů a odborníků v oblasti designu, v dané kategorii z přijatých 4.515 přihlášek z 1.800 společností a 58 států, ocenila dokonalost a inovativnost designu pračky Gorenje SensoCARE a moderní indukční varnou desku se senzorem ovládání vaření Gorenje IQcook. Tímto se tyto spotřebiče Gorenje umístily mezi nejlepší designové produkty letošního roku. Oba spotřebiče byly navrženy v Design Studiu Gorenje.

 

Skupina Gorenje je držitelem již několika ocenění Red Dot

Ocenění Red Dot patří mezi nejvýznamnější ocenění za design ve světě. První byly uděleny již v 50. letech minulého století. Oceněné výrobky nejsou výjimečné jen designem, ale navíc prokazují, že design je součástí inovačních produktových řešení. Skupina Gorenje za posledních sedm let získala již 19 cen Red Dot za domácí spotřebiče pod značkami Gorenje, Asko a  Atag. V letošním roce, kromě cen za pračku a varnou desku Gorenje, získala také ocenění za digestoře Atag.

Oceněné spotřebiče – pračka SensoCARE a varná deska IQcook

Pračka SensoCARE a varná deska IQcook jsou výsledkem vlastního vývoje a designu Gorenje. Lidija Pritržnik, kreativní ředitelka Design Studia Gorenje a spoluautorka oceněné pračky, říká: „Spotřebiče z nové generace praček a sušiček byly koncipovány na základě reakcí trhu na minulou generaci, výzkumů a testování koncových uživatelů, klíčových trhů a postavení Gorenje na trhu bílé techniky. Designéři hodně pozornosti věnovali vynikajícím zkušenostem uživatelů a snadnému použití. Zároveň se zaměřovali na estetickou dokonalost, která na jedné straně vyjadřuje technickou způsobilost a kvalitu výrobku, a na druhé straně přes komfortní použití mluví jedinečným, ale rozpoznatelným výtvarným jazykem. Přední panel pračky je vizuálně konstruován tak, aby uživateli usnadnil výběr, ale neomezuje osobní přizpůsobení a nastavení spotřebiče.“ Spoluautor Borut Keržič dodává: „Design jsme řešili převážně z uživatelského hlediska, kde jsme kladli důraz na prvky ovládací jednotky, ergonomické umístění madel a s ovládáním pro rychlé pokyny jsme zlepšili uživateli manipulaci se spotřebičem. Tvarem perforace bubnu a žeber, které připomínají valchu, na které kdysi praly prádlo naše babičky, jsme přidali emocionální nádech také v samém jádru spotřebiče.“

Nejnovější pračky Gorenje mezi nejmodernějšími na trhu

Pračka SensoCARE je součástí nové generace praček a sušiček, která byla poprvé představena v loňském roce na mezinárodním veletrhu IFA v Berlíně a v současné době je ve fázi uvedení na trhy jednotlivých států. Díky chytré technologii SensorIQ, která automaticky optimalizuje procesy praní a sušení prádla, patří tyto spotřebiče mezi nejsofistikovanější a nejefektivnější na trhu. Nejlepší modely se mohou pochlubit klasifikací do energetické třídy A+++(-20%), což znamená, že spotřebují o 20% méně elektřiny než spotřebiče v energetické třídě A+++.

Revoluce vaření s varnou deskou IQcook

Na veletrhu IFA v Berlíně Gorenje poprvé laické a odborné veřejnosti představilo také revoluční indukční varnou desku IQcook, která mění způsob vaření. Na základě inteligentní senzorové technologie umožňuje vařit zcela bezpečně a řízeně. Navíc nová technologie s optimalizací teploty vaření poskytuje až 40 procent úspory energie ve srovnání s konvenčními indukčními varnými deskami, které jinak bývají považované za nejúspornější. Varnou desku navrhnul, ve spolupráci s týmem vývojářů Gorenje, Matevž Popič: „Při návrhu systému vaření IQcook jsme kladli důraz na detaily, které mají klíčový vliv na snadnost použití senzorové technologie a konečný vzhled. Výběrem materiálů a upevňovací technikou jsme docílili toho, že senzory lze použít na různé druhy pokliček.“ Revoluční senzorová varná deska IQcook bude uvedená na trh do konce roku 2012.

Zdroj: Médea Public Relations, s.r.o. 

Kategorie: Novinky Spotřebiče
Tagy: domácí spotřebiče pracka
Sdílejte článek

Diskuze