SOUTĚŽ MĚSTA BEZ SMOGU

SOUTĚŽ MĚSTA BEZ SMOGU

20. 02. 2011
Diskuze (0)
Sdílet

Akce je zacílena především na podporu studentů stavebních oborů, architektury, designu a výtvarného umění. Dne 25. února bylo ukončeno odevzdávání návrhů objektů z TX Active betonu. Tedy objektů z unikátního, ekologického stavebního materiálu, jehož vlastností je urychlující rozklad nečistot přirozeným působením světla (více na www.txactive.cz). Do soutěže přišlo přes 160 soutěžních návrhů.

Po zpracování došlých podkladů zasedla odborná porota, složená z významných osobností zaangažovaných oborů, a 1. března vybrala tři nejvýraznější, nejoriginálnější a nejkvalitnější návrhy. Z důvodů zachování co největší objektivity u laických hlasujících bude ale tato volba zveřejněna až s výběrem vítězného objektu, zvoleného právě laickým hlasováním. Slavnostní vyhlášení výsledků obou voleb proběhne 13. dubna 2011 na Stavebních veletrzích Brno.

Pro připomenutí, hlavním soutěžním úkolem bylo navrhnout betonový objekt pro veřejné prostranství.
Veškeré návrhy, které splnily soutěžní podmínky, budou od 3. března postupně umístěny na veřejně dostupných stránkách soutěže: www.bezsmogu.cz. Na této adrese je také možné od 3. března hlasovat a udělit body tomu návrhu, který se vám nejvíce zamlouvá.

Vyhlašovatel soutěže Města bez smogu, společnost Českomoravský cement, a. s., nástupnická společnost, se rozhodl ocenit také tři vítěze vzešlé z online hlasování veřejnosti. Podle umístění získají 15 000, 10 000 a 5 000 Kč.

Vás, zájemce o architekturu a umění, proto vyzýváme k aktivní účasti na tomto jedinečném projektu. Máte šanci svým hlasováním ovlivnit výsledky soutěže a přidělit Cenu veřejnosti právě vašemu favoritovi!
Registrovaní účastníci hlasování budou v den vyhlášení slosováni a celá řada z nich také získá trendové a hodnotné ceny, oblíbený telefon iPhone, iPad nebo jeden ze tří netbooků Samsung.
Tak tedy navštivte www.bezsmogu.cz a vyhrajte!

Soutěž vyhlašuje Českomoravský cement, a. s., nástupnická společnost. Samotná soutěž je ideová, jednokolová. Je pořádána ve spolupráci s ČKA, vybranými fakultami vysokých škol a za podpory řady mediálních partnerů. Záštitu soutěži Města bez smogu poskytuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Soutěž je možné sledovat také prostřednictvím Facebooku.
Zdroj: Českomoravský cement, a. s.

Kategorie: Novinky
Tagy: architekura ekologicky soutěž
Sdílejte článek

Diskuze