Úrokové sazby lákají k pořízení vlastní nemovitosti

09. 06. 2015
Diskuze (0)
Sdílet

Pořídit si vlastní bydlení je snem většiny lidí. Trend klesajících úrokových sazeb je tomuto snu příznivě nakloněn, a není tedy proč váhat se žádostí o hypotéku. Již několik let je takové rozhodnutí velmi výhodné a nejinak tomu je i v roce letošním. Vždy je však třeba takový dlouhodobý krok dobře zvážit a pomyslet i na zadní vrátka.

Nízký úrok a žádné zbytečné poplatky

Banky ve snaze přilákat nové klienty využívají nízkých úrokových sazeb diktovaných Českou národní bankou a hypotéky propagují nízkými úroky. Již poněkolikáté slyšíme, že úrokové sazby spadly na historické minimum. Nabídky různých finančních ústavů je dobré posuzovat z hlediska celkové výhodnosti, transparentních a srozumitelných obchodních podmínek a minima všemožných poplatků. Příkladem ostatním bankám je mBank a její mHypotéka Light. Každý klient získá u této hypotéky zdarma její vyřízení a poskytnutí, založení a vedení úvěrového i osobního účtu i elektronické výpisy z účtu. Zdarma je také možnost mimořádných splátek do výše 20 % jistiny za rok. Díky absenci nesmyslných poplatků, které za celou dobu splácení hypotéky udělají v součtu pořádný balík, klienti u této banky opravdu ušetří.

Myslet na budoucnost je nutné

Přestože je nyní díky nízkým úrokovým sazbám hypotéka dostupná i těm, kteří by na ni jinak nedosáhli, měl by si každý takový závazek dobře rozmyslet. Obzvlášť to platí u osob, které žádají o 100% hypotéku a splátky činí maximum možných výdajů z jejich rodinného rozpočtu. Je totiž pravděpodobné, že úrokové sazby u všech bank po čase svá historická minima opustí a s tím poroste i výše splátky. Samozřejmě není třeba se hned svého snu o vlastním bydlení vzdávat. Jen je dobré zamyslet se nad tím, zda je třeba opravdu si půjčovat celou hodnotu nemovitosti, a snažit se nezatěžovat rodinný rozpočet zbytečnými výdaji nad rámec vytvořené rezervy.

Dvakrát měř, jednou řež

U hypotéky jde o závazek na velkou část života, a proto je třeba nejen optimismu z vidiny vlastního bydlení, ale také jisté dávky opatrnosti. A důležitý je i výběr správného finančního produktu, například výhodné mHypotéky Light. Jen tak vykouzlí vzpomínka na podpis hypoteční smlouvy úsměv na rtech i za několik let. Konečně bydlení ve svém!

ZDROJ: PR článek společnosti mBank S.A.

Kategorie: Novinky
Tagy: finance hypoteka
Sdílejte článek

Diskuze