Obrazový materiál: Kaldewei

V souzvuku s přírodou

20. 11. 2015
Diskuze (0)
Sdílet

Úspěšná berlínská designérka Anke Salomon navrhla pro Kaldewei tři výrobkové řady, jejichž charakteristickou zvláštností je přirozené a smysly vnímané pojetí tvaru. „Materiál měkce plyne od precizního okraje vany zcela jemně směrem dovnitř,“ popisuje Anke Salomon charakteristickou designovou estetiku. „Přirozená, souvislá estetika v kombinaci s kvalitní smaltovanou ocelí Kaldewei s dlouhou životností vytváří nanejvýš napínavou kompozici designu a materiálu,“ zdůrazňuje Anke Salomon.

Zcela nezaměnitelná volně stojící koupací vana Meisterstück Incava se vyznačuje obzvláště úzkým okrajem a jedinečnými kónickými konturami smaltovaného panelu. Oba designové prvky propůjčují koupací vaně zvláštní lehkost. Kontrast mezi měkce tvarovaným vnitřním prostorem a geometrickým vnějším tvarem dává vzniknout nové formě elegance, která vychází z jemného napětí mezi přímočarým a mírně zaobleným vedením linií. Z odtoku a přepadu, smaltovaného v barvě koupací vany, lze vyčíst lásku k detailu, přičemž toto ztvárnění podtrhuje jednotnost materiálu koupací vany ze smaltované oceli.

Vestavná varianta vany Incava má ladně ztvárněný vnitřní prostor a se dvěma obzvláště širokými zádovými partiemi přechází do výrazného, 50 milimetrů vysokého okraje vany. Velkorysé poloměry rohů podtrhují smyslně měkké tvary koupací vany a propůjčují jí zcela výjimečný charakter.

Další dílem z rukou Anke Salomon je vana Silenio, kterou lze vzájemně harmonicky kombinovat s umyvadlem stejné produktové řady Kaldewei Silenio. Pro tuto vanu je charakteristický plochý okraj vysoký pouhých 20 milimetrů a nezvykle malé poloměry rohů. Tyto designové prvky nechávají koupací vanu Silenio opticky splynout s koupelnou. Na přirozený vzhled koupací vany Silenio navazují také sladěná umyvadla Silenio.

www.kaldewei.cz

www.kaldewei.cz/inspirace/navrhari/anke-salomon.html

newproducts.kaldewei.com/en/

www.kaldewei.cz/vyrobky/umyvadla/ambiente/detail/product/silenio.html

Obrazový materiál: Kaldewei

Obrazový materiál: Kaldewei

Ve své branži ostřílená designérka Anke Salomon stojí hned za třemi novými produktovými řadami Kaldewei : „Během své spolupráce s Kaldewei jsem poznala tým, který s láskou k výrobku, s vášní pro materiál smaltovanou ocel a s velkým smyslem pro kvalitu vytváří výrobky pro koupelny. To je pro mne jako pro designérku samozřejmě úžasné klima. Mám velkou radost, že mohu spolupracovat s tímto týmem a vytvářet vysoce kvalitní designové objekty, které dokáží uchvacovat lidi i řadu let.“

Obrazový materiál: Kaldewei

Obrazový materiál: Kaldewei

Obrazový materiál: Kaldewei

Obrazový materiál: Kaldewei

Obrazový materiál: Kaldewei

Obrazový materiál: Kaldewei

Obrazový materiál: Kaldewei

Obrazový materiál: Kaldewei

ZDROJ: PR článek společnosti Kaldewei CS, s.r.o.

Kategorie: Novinky
Tagy: koupelna vana
Sdílejte článek

Diskuze