strešní okno

VELUX poskytuje dotaci 1000 Kč za výměnu střešního okna

21. 04. 2020 Sdílet

Více oken přináší více života - s novými střešními okny VELUX získáte nejen více denního světla, ale i dostatek čerstvého vzduchu. Nyní navíc můžete střešní okna VELUX pořídit výhodněji díky dotaci 1000 Kč na každé vyměněné střešní okno s trojsklem. Akce platí pouze do 30. dubna!

Pokud máte starší střešní okna a zvažujete výměnu, nastal ten správný čas. A nejen na výměnu, ale třeba i na přidání dalších střešní oken, která udělají z každé domácnosti ještě příjemnější a zdravější místo. Čím více oken zvolíte, tím větší dotaci získáte. 

Kdy nastal čas na výměnu střešního okna?

Když střešní okno „dosloužilo“, což se zpravidla dozvíte v zimním období. Nefunkční okno špatně izoluje, zatéká jím, má nenávratně poškozený rám nebo jiné technické problémy.

Když při rekonstrukci podkroví otevíráte střešní konstrukci a například doplňujete zateplení, je vhodné situaci využít k výměně staršího střešního okna za nové s lepšími parametry.

Když chcete prostor využít jinak, s novým interiérem je vhodné pořídit si i modernější okna, která lépe zapadnou. Lepší tepelná izolace a vyšší uživatelský komfort budou dalším příjemným bonusem.

Když vám záleží na zdravém vnitřním prostředí a chcete ho kontrolovat inteligentním systémem, jsou nová dálkově ovládaná střešní okna VELUX přesně tou investicí, která vám řízení vnitřního klimatu umožní. 

Ideální náhradou staršího střešního okna je VELUX GLU s trojsklem

Technický vývoj jde rychle dopředu a výrobky z minulého století se s těmi současnými již nemohou srovnávat. Moderní střešní okna VELUX se již standardně dodávají s trojsklem. Zajišťují tak daleko lepší  tepelný komfort a šetří energii potřebnou na vytápění. Výměna zároveň může pomoci odstranit tepelné mosty, které vznikají v konstrukci střechy kolem okna.

Nová střešní okna můžete koupit jako dálkově ovládaná a lze je napojit i na inteligentní technologie (VELUX ACTIVE), které samy zajistí vyvětrání nebo zastínění. Jejich výhodou je také atraktivní vzhled, který lépe odpovídá moderním interiérům. Další motivací k výměně může být touha po bezúdržbovém okně VELUX GLU, které se na rozdíl od staršího dřevěného okna nemusí brousit ani lakovat a je vhodné i do vlhkého prostředí. Díky dřevěnému jádru bezúdržbového okna VELUX GLU jsou zachovány vynikající izolační vlastnosti střešního okna. Vodotěsná polyuretanová vrstva, kterou je dřevo chráněno, zase zajišťuje dlouhou životnost bez nutnosti broušení a natírání. 

Výměna střešního okna je jednoduchá, rychlá i finančně výhodná

Výměny střešního okna se netřeba obávat. Nejde o náročný zásah do konstrukce domu – na rozdíl od výměny fasádního okna se na střeše nezasahuje do zděné konstrukce, takže jde o rychlou a čistou práci, po které stačí uklidit s lopatkou a smetáčkem. Při zachování stejných rozměrů okna se výměna obejde i bez zásahu do ostění. V tomto případě práce zabere 2 až 3 hodiny, při zásahu do ostění a s použitím prefabrikovaného ostění VELUX může výměna trvat přibližně 4 až 5 hodin.

Společnost VELUX speciálně proškolila montážní firmy, které se v každém kraji zaměří přednostně na výměny střešních oken. Stačí oslovit zákaznické centrum VELUX, které vás propojí s proškolenou montážní firmou – ta vás bude do týdne kontaktovat a po obhlídce na místě vypracuje nabídku. Na požádání je možná i návštěva servisního technika společnosti VELUX, který posoudí nestandardní situace a doporučí vhodné řešení.

Všichni, kteří chtějí požádat o dotaci 1000 Kč za výměnu každého střešního okna, by se měli registrovat na stránce www.vicesvetla.cz od 16. března do 30. dubna. Zákaznické centrum VELUX následně vyřídí vše potřebné a ve spolupráci s certifikovanou montážní firmou dohodne další postup výměny.

Odkaz na video s ukázkou výměny střešního okna naleznete ZDE.

Kategorie: Novinky
Tagy: střešní okna
Sdílejte článek