Vnitřní krásu Ostravské brány je nutné vidět na vlastní oči

Vnitřní krásu Ostravské brány je nutné vidět na vlastní oči

23. 04. 2013
Diskuze (0)
Sdílet

Ostravská brána se brzy po svém vzniku zařadila mezi výrazné součásti moderní kosmopolitní Ostravy. Tento českými i světovými architekty oceňovaný projekt, který vznikl v samém centru severomoravské metropole, ovšem překvapí nejen svým odvážným exteriérem. Nadchnou […]

Ostravská brána se brzy po svém vzniku zařadila mezi výrazné součásti moderní kosmopolitní Ostravy. Tento českými i světovými architekty oceňovaný projekt, který vznikl v samém centru severomoravské metropole, ovšem překvapí nejen svým odvážným exteriérem. Nadchnou hlavně dokonalé interiéry, které v sobě snoubí modernistický šarm, překvapivá řešení a praktické detaily, to vše pod taktovkou pestrého životního stylu svých rezidentů.

Dům, ve kterém vám může patřit vlastní díl architektonické tradice

Již vstup do domu dává tušit, že tento projekt patří k architektonické elitě současné kosmopolitní Ostravy a cenu Grand Prix architektů si skutečně zasloužil. Vnitřní prostor domu, kombinující sněhově bílé omítky, pohledový beton a záplavovou zelenou na vzdušných schodech a koridorech, patří k výjimečně působivým.

Ostravská brána

Samotné byty pak prvotní úžas skvěle využívají a pointují. Ostravská brána je nabízí v různorodém dispozičním řešení od 2+kk do 4+kk. Vybrat si dokáže opravdu každý. Velkorysé prostorové pojetí bytů s obytnou plochou od 64 do 119 m2 pak dává tolik možností, že rovným dílem vzniká prostor pro každodenní aktivity jeho obyvatel, stejně jako místa plná příjemného soukromí.

Ostravská brána

Svou cestou jde projekt i v případě standardů vybavení – nabízí jich dokonce devět. Každý klient má možnost vybrat byt tak, aby přesně respektoval jeho požadavky. Na malých detailech totiž záleží. Podobně jako u ostatních projektů společnosti Metrostav Development, i v případě Ostravské brány navíc platí, že nadstandard je nabízen již ve standardu.

Světlá výška bytů činí vzdušných 2,8 metru, stejně prostorně působí i 2,1 metru vysoké interiérové dveře se skrytými panty. Skrze ně se vstupuje do místností, jejichž podlahy pokrývají dřevěné třívrstvé lepené parkety. Při návrzích interiérů byl kladen zvláštní důraz na jejich nadčasovost a architektonickou čistotu. Ostravská brána tak patří k těm z mála projektů, jejichž byty na první pohled deklarují vkus a výjimečnost jejich majitelů.

Přestože kvalitní okna v hliníkových nebo dřevěných rámech pomáhají udržovat v bytě příjemné klima po celý den, určitě potěší otopný systém napojený na dálkové vytápění s možností regulace tepla skrze interiérový panel.

Ostravská brána

Ostravská brána

Vysoce rozmanitě jsou řešeny také koupelny a WC. Koupelny svými praktickými dispozicemi respektují životní styl svých obyvatel a vypadají dokonale i za každodenních situací. Příjemný dojem dotváří také sanitární technika a designové vodovodní baterie.

Ostravská brána

Samozřejmostí podtrhující respekt k soukromí rezidentů je pak domácí videotelefon, vysoce bezpečnostní zámky napojené na praktický systém centrálního klíče a z haly dostupné poštovní schránky s možností vkládání dopisů bez nutnosti vstupování do objektu.

Síla v detailech a chytrých řešeních

Architektonické řešení bytů vyniká především v detailech, které se spojují do silného celku. Každá bytová jednotka maximálně využívá svého umístění uvnitř rezidenčního domu tak, aby poskytla svému majiteli nebývalý komfortní prostor. Počínaje výhledy z oken, které jsou situované buď na samotné Kostelní náměstí k zadnímu traktu kostela svatého Václava ze 13. století anebo do zeleného koridoru za řekou Ostravicí, až po technické řešení jednotlivých bytů.

Ostravská brána

Takřka ikonickými se pro celou stavbu stávají komfortní, originálně pojaté prosklené jihozápadní lodžie. Nejenže zajišťují přímý vstup slunečního světla do bytu do pozdních hodin, ale zároveň otevírají celý prostor bytu do klidného městského okolí při zachování maximálního soukromí.

U bytového domu vznikla klidová zóna nabízející další příjemný prostor pro relaxaci. I tady se budete cítit doma. Možná i kvůli tomu, že v nejbližším okolí velmi silně promlouvá příběh celé lokality skrze stinná zákoutí a pozůstatky středověkých staveb.

Ostravská brána

V podzemí domu jsou k dispozici parkovací stání se světlou vjezdovou výškou 2,2 metrů.

Brána do kosmopolitní reprezentativní čtvrti

Nejbližší okolí Ostravské brány je považováno za jednu z nejlukrativnějších městských lokalit. Postupná citlivá modernizace jí dává vysoce reprezentativní, kosmopolitní ráz. Probíhá revitalizace řeky Ostravice, kde vznikají cyklostezky, vodácké přístavy, jezy a pláže. Vše podtrženo bezprostřední blízkostí samotného městského centra.

Ostravská brána vznikla tak, aby svým obyvatelům umožnila tyto výhody maximálně využít. A stává se dokonalým místem pro všechny, kteří se umí chopit příležitostí a jít životem vlastní cestou.

Kategorie: Novinky
Tagy: architektura byt Ostrava
Sdílejte článek

Diskuze