Zdroj: Mountfield

Posilujte svou imunitu příjemně v klidu a soukromí

10. 11. 2021 Sdílet

Pravidelné saunování představuje ideální způsob péče o zdravé tělo i mysl. Regeneruje a detoxikuje organismus a zároveň přirozeně zvyšuje jeho obranyschopnost před napadením viry. Navíc příjemným způsobem odbourává stres, zlepšuje náladu a zvyšuje kvalitu spánku. A nejste zdaleka odkázáni jen na veřejná wellness centra. Kabinu moderní infrasauny nebo finské sauny můžete snadno umístit do temperovaného interiéru vlastního domu nebo bytu a dopřát si tak relax bez toho, abyste opustili klid a soukromí vašeho doma.

Pravidelný pobyt v sauně patří k těm nejvyhledávanějším wellness aktivitám. Saunování zajistí perfektní uvolnění svalového i psychického napětí, váš organismus detoxikuje, rovnoměrně rozptyluje podkožní tuk, zpevňuje kůži a zvyšuje její kvalitu. Úlevu můžete pocítit také od bolestí pohybového ústrojí. Pravidelné saunování navíc posiluje funkci kardiovaskulárního systému a obranyschopnost organismu před respiračními a virovými chorobami hlavně během chladných měsíců. Pomáhá vyplavovat endorfiny, odbourává stres a zvyšuje i kvalitu spánku.

Infrasauna Salome

Infrasauna Salome. Zdroj: Mountfield

Saunování je rituál. „Vlastní wellness zázemí je dnes možné zřídit téměř v každé domácnosti. Díky moderním technologiím je například instalace i provoz infrasaun stále snazší,“ vysvětluje Libor Valenta, produktový manažer společnosti Mountfield. Infrasaunu lze zprovoznit v jakémkoli temperovaném interiéru včetně panelových domů, a to velmi rychle díky stavebnicovému systému panelů z kvalitního dřeva, obvykle kanadského jedlovce,“ dodává Libor Valenta. Zatímco sedíte nebo ležíte uvnitř kabiny infrasauny, prostupuje vámi tepelné infrazáření a vy si užíváte klidnou meditaci nebo čas využijete k četbě knihy nebo k zábavě s přáteli či dalšími členy rodiny (ano, infrasauna je vhodná také pro děti).

A co víc? O téměř horský vzduch se během relaxace může postarat ionizátor. A pokud se nerozhodnete pro tichou meditaci o samotě, zpříjemníte si uvolnění oblíbenou knihou nebo u řady modelů také poslechem hudby ze zabudovaného rádio/mp3 přehrávače. V prodeji jsou i modely s chromoterapií, která volitelným barevným tónem LED osvětlení pozitivně ovlivňuje psychiku, může nás připravit na kvalitnější spánek nebo naopak posílit svěží energii. O další rozměr doplní vaši relaxaci také některá z uklidňujících vonných esencí.

Finská sauna Váli

Finská sauna Váli. Zdroj: Mountfield

Možná ale dáte přednost saunování ve finské sauně. Finská sauna umožňuje užít si kdykoliv tradiční skandinávskou relaxační metodu a komplexní očistný rituál přímo v soukromí vašeho domova. K jejímu pořízení se nejspíše rozhodnete, pokud dáváte přednost saunování ve vyšších teplotách a syčení páry. Kabinu obvykle z kvalitního dřeva severského smrku můžete umístit do libovolného prostoru s dobrou ventilací vzduchu, ideálně na zimní terasu, do prostornější koupelny nebo posilovny. Poléváním rozpálených saunových kamenů v zásobníku elektrických kamen vodou se uvolňuje pára, která vzduch zvlhčuje a ohřívá.

Spolu s ní se ale kabinou může šířit také vůně esenciální směsi nebo bylinek. V různých výškových úrovních dosahují teploty uvnitř kabiny teplot cca 70 – 100 °C. Během 15 – 20 min pobytu si přesunem mezi horními a dolními lavicemi pohodlně volíte teplotní hladinu, v níž vám je v danou chvíli příjemně. Mezi procedurami tělo ochlazujete ve studené vodě. Takový cyklus opakujete 2 – 3krát.

Akrylátová vířivka Everest na horách s dvojicí

Akrylátová vířivka Everest. Zdroj: Mountfield

Vhodným doplňkem saunování a stejně oblíbenou wellness aktivitou jsou hydromasáže v horké koupeli, které poskytují luxusní akrylátové vířivky. Desítky bublinkových a proudových trysek se v ergonomických pozicích pro sezení nebo ležení efektivně opírají do každého centimetru vašeho těla a postarají se o uvolnění svalů i mysli, pomohou i od některých bolestí, hlavně pohybového ústrojí. „Vířivka je dlouhodobou a strategickou investicí do domácnosti,“ říká Libor Valenta z Mountfieldu. „Ať už svou vířivku umístíte na zahradu, terasu nebo do specifických částí interiéru, zajistí vám celoroční možnost teplé koupele, která umožní relax a prohřátí těla i v mrazivých dnech,“ doplňuje Libor Valenta.

Americké materiály skořepin jsou dodnes na špičce v luxusu a kvalitě vířivek. Na trhu jsou obvykle k dispozici ve varianty pro 2-6 osob. Nejmodernější technologie a všechny funkce ovládáte u některých vířivek doslova jedním prstem na dotykovém ovládacím panelu nebo přes wi-fi pomocí mobilní aplikace. Okamžiky perfektního relaxu dokreslí ještě oblíbená hudba ze zabudovaného audiosystému, u některých modelů s výsuvnými reproduktory a subwooferem. Hlavně za tmy oceníte atmosféru vytvořenou LED osvětlením s volitelným barevným tónem.

Součástí výbavy některých modelů je navíc aromaterapie, která do vzduchu vmísí po stisknutí tlačítka také některou z vašich oblíbených esenciálních vůní. Vodu udržuje automatický režim díky výkonnému ohřevu vody, kvalitním čerpadlům a vícenásobné tepelné izolaci. Dezinfekci může zabezpečovat technologie třetího tisíciletí – UV-C lampa. Ta zničí až 100 % bakterií a ušetří kolem 80 % chemie. Eliminuje tak chemické aroma udržované vody.

Saunovací set

Saunovací set. Zdroj: Mountfield

Co přináší pravidelné saunování?

Pro zdraví

 • Horký vzduch ve finské sauně deaktivuje a zabíjí viry a mikroorganismy dokonce i v dýchacích cestách. Např. rhinoviry způsobující rýmu likviduje již teplota 37 °C. Vzduch v kabině infrasauny dezinfikuje tzv. ionizátor.
 • Pobyt v sauně podporuje tvorbu bílých krvinek a imunoglobulinu. Zvyšuje obranyschopnost organismu před chřipkou a dalšími respiračními chorobami.
 • Teplo roztahuje krevní cévy a zvyšuje tepovou frekvenci, podporuje funkci srdce a kardiovaskulárního systému.
 • Hloubkové prohřátí těla v sauně mírní bolesti pohybového ústrojí.
 • Pravidelné saunování napomáhá při léčbě kožních onemocnění, revmatismu a artritidy.
 • Saunovací procedura přirozeně detoxikuje organismus a podporuje metabolismus.

Pro krásu

 • Za 30 minut v sauně spálíte až 600 kcal.
 • Saunování čistí a zpevňuje pleť, zmírňuje projevy celulitidy.
 • Sauny jsou účinné při léčbě lupénky a některých typů alergií.

Pro pohodu

 • Teplo uvolňuje svalové napětí způsobené např. sportovní zátěží nebo sedavým zaměstnáním.
 • Pobyt v sauně zbavuje stresu a zvyšuje kvalitu spánku.
 • Relax v sauně si užije celá rodina včetně dětí a seniorů (po poradě s lékařem).
 • Teplo letních dní si v sauně budete užívat kdykoliv.

Více informací na www.mountfield.cz.

Zdroj: PR článek společnosti Mountfield

Kategorie: Relax
Tagy: domácí wellness Finské sauny Infrasauny relaxace sauny zahradní wellness
Sdílejte článek