Zdroj: Shutterstock

Domácí terapie: 5 jednoduchých kroků, jak se naladit na relaxační vlnu

25. 10. 2023
Diskuze (0)
Sdílet

Zdravé jídlo, dobrý spánek a cvičení jsou pro naše zdraví klíčové. Co však naše domovy, ve kterých trávíme tak hodně času? Tyto drobnosti podpoří jejich blahodárnou atmosféru.

O podporujících barvách, kvalitních přírodních materiálech a věcech, které se nám líbí, a kterými bychom se proto měli doma obklopit, nyní nebude řeč. Ale! Je tu pět tipů, které váš domov – vaše soukromé ​​útočiště – pomohou naladit na atmosféru relaxace, abyste každý den po práci mohli načerpat nové síly, a tím podpořit zdraví. Relax je totiž velmi důležitý.

Přečtěte si také:
Modrá symfonie: Domov, kde vládne barva klidu

1. Rostliny nemohou chybět

Věděli jste, že obyčejné zalévání rostlin má nesmírnou terapeutickou hodnotu? Dokonce nám prý citelně zlepší náladu. Rostliny a květiny totiž uklidňují smysly a harmonizují naši mysl. Proto se jimi obklopme při hledání relaxu. Ideální je prostor na parapetech, skříňkách, policích a balkónech. I sychravé dny tak budou rázem jasnější.

Květiny v domě

Rostliny navozují dobrou atmosféru. Zdroj: Shutterstock

2. Svíčky, éterické oleje a pot-pourri

Není náhoda, že některá aromata mají přímý vliv na naše zdraví a náladu. A ruku na srdce, kdo by neměl rád voňavý domov? Vytvořte si proto relaxační večerní rutinu, která udělá tečku za vaším dnem.

Svíčky

Svíčky jsou pro mnoho lidí synonymem pohody. Zdroj: Shutterstock

Zapalte si svíčky, rozvoňte ho oblíbenými vůněmi (levandule, bílá šalvěj, bergamot, heřmánek, máta…), esenciálními oleji nebo domov vyzdobte miskami s pot-pourri. Tak! A teď zavřete oči, vdechujte vůni a vychutnávejte si poklidnou atmosféru a relax.

Přečtěte si také:
Byt, který vybízí k relaxaci. Útulnost dýchá z každého koutu

3. Malá pomoc od technologie pro relax

Vzduch, který dnes dýcháme, je plný prachových částic a alergenů. Chcete-li, aby se vám doma snáze dýchalo, nastal čas pořídit si čističku vzduchu. Kvalitní vzduch a správné dýchání jsou pro naši mysl i tělo klíčové. Čistička pomůže udržet alergeny na uzdě a udrží vás tak zdravější.

Čistička vzduchu

Čistička vzduchu zlepší vzduchu a tím přispěje k celkové pohodě. Zdroj: Shutterstock

4. Šálek ​​čaje na relax

Relaxační večer bez šálku čaje je pro mnoho dam téměř nepředstavitelný, že? Vylepšit tento zvyk můžete volbou vhodných bylinek. Přidejte k tomu citrón, zázvor nebo mátu a máte uklidňující nápoj, který pročistí i vaše tělo. Máta je navíc pro organismus chladivá, takže vám udělá dobře i během léta. Zázvor pro změnu zahřívá.

Relax s čajem

Čaj ze správných bylinek dokáže zlepšit náladu, uklidnit i připravit na kvalitní spánek. Zdroj: Shutterstock

5. Správné osvětlení

Rozhodnutí vystavit se správnému světlu ve správnou hodinu může udělat s vaším zdravím – tělem i myslí – hotové zázraky. Důležité je dbát na to, abychom jednali podle cirkadiánního rytmu těla. Pořádná dávka slunečního světla v ranních hodinách pomáhá udržovat hladinu vitamínu D v těle, ale má přímý vliv i na naši náladu a duševní pohodu.

Příjemné osvětlení

Důležité je nejen správné umělé osvětlení, ale také dostatek přirozeného světla. Zdroj: Shutterstock

Práce v dobře osvětleném, větraném prostoru je stejně důležitá. Ale když slunce začne zapadat, je třeba ztlumit i světla kolem nás, aby se naše tělo uklidnilo a připravilo na noční spánek. Myslete na tmavé závěsy, stmívače osvětlení a držte se daleko od modrého světla z mobilu!

Fotogalerie

Text: Kristína Falťanová
Foto: Shutterstock
Zdroj: časopis HOME

Kategorie: Design interiérů
Tagy: relax
Sdílejte článek

Diskuze