architekt

Rekreačná záhrada
Rady a Tipy

I malá zahrada nabízí velké možnosti. Odborník radí, jak vytvořit perfektní venkovní prostor

Říká se, že ke štěstí mnohdy stačí málo a platí to i o ploše venkovních prostor, které patří k domu. Menší zahrada znamená důmyslněji promyslet, co kam a v jaké podobě umístit. Dobře funguje členění na funkční celky – od zeleninové přes okrasnou a bylinkovou zahrádku až po venkovní kuchyni a prostor pro relax. Skutečně je pravda, že čím menší prostor, tím méně funkcí?

Obývací pokoj
Rekonstrukce bytu

Moderní mezonetový byt jako nadstavba domu z minulého století. Vládne v něm jednoduchost, čistota a geometrie

Úkolem architekta Jakuba Kolaroviče bylo navrhnout interiér nadstavby tak, aby vyhovoval modernímu způsobu života. Díky tomu, že nadstavba sestávala ze dvou podlaží, bylo možné prostor členit podle funkcí vertikálně.

Dva řemeslníci stojí v polorozpadlém domě
Rekonstrukce domu

Máme pro vás několik rad, které potřebuje slyšet každý, kdo přemýšlí nad rekonstrukcí

Jak bezpečně překonat různá úskalí, která vás mohou při přestavbě bytu čekat? Co radí stavební inženýr, který jako stavbyvedoucí organizuje stavby na klíč?

Dělení zahrady do různých tematických celků zvětšuje potenciál pozemku. FOTO LUCIE PEUKERTOVÁ
Realizace zahrad

Zahrada svépomocí, nebo s pomocí zahradního architekta?

Projekce zahrady je často diskutovaným tématem a existují dva tábory se zcela odlišnými názory na tuto problematiku. Zatímco část majitelů pozemků si pevně stojí za tím, že je zapojení zahradního architekta do procesu plánování zahradního díla zbytečným vyhazováním peněz, druhý tábor si vznik zahrady bez odborného zásahu ani neumí představit.

Závěsné svítidlo nad stolem nemělo svůj přívod elektřiny. Zbytečným komplikacím s drážkou k jejímu přivedení na správné místo předešli háčkem ve stropě, na němž svítidlo visí. Zapojeno je pohodlně do zásuvky ve stěně.
Design interiérů

Přízemní byt, který rostl a přizpůsoboval se rozrůstající rodině

Mladý pár se ještě během studia zabydlel v přízemním bytě, který se rozrůstal a přizpůsoboval přibývajícím členům rodinky. A tak se i dva malé přírůstky mohou těšit z prostoru, který učaroval jejich rodičům.

Design interiérů

Když zařizuje architekt…

Pozvat si k zařizování interiéru architekta nebo bytového designéra může být tou nejlepší investicí ve vašem bydlení. Je rozdíl, když se do toho pustí laik a když odborník, který se vyzná.

Návštěvy domů

Rodinný dům architekta Maroše Fečíka

Jako šperk v jinak nepříliš cenném náhrdelníku novostaveb rodinných domů v satelitu hlavního města působí rodinný dům od architekta Maroše Fečíka. Díky jeho tempu, v němž každý rok jako korálky navléká na šňůrku nenápadité příměstské zástavby jeden či dva krásné domy, se alespoň část atraktivního prostředí mění v opravdovou šperkovnici.

Design interiérů

Rozhovor s architektem Kozou na téma obytných koupelen

Koupelny už dávno nejsou ty „ošklivky“ stojící v koutě, oblečené do stejnokrojů a trpící nedostatkem volného prostoru. Dnes se nejen hrdě hlásí ke své podstatě, ale nenechávají se ani svazovat předem danými vzorci. Snaží se co nejvíce […]

Design interiérů

Plzeň exkluzivně zpřístupní interiéry autora unikátní Müllerovy vily, architekta Adolfa Loose

Jedinečnou příležitost zhlédnout unikátní a jinak nepřístupné interiéry, které v Plzni vytvořil světoznámý architekt českého původu Adolf Loos, bude mít veřejnost v rámci Dnů evropského dědictví v sobotu 18. září. Vůbec poprvé budou zpřístupněné celkem čtyři interiéry, které mapují Loosovo působení v oblasti interiérového designu. Tři z nich jsou v majetku města Plzně a jeden z nich je v soukromém vlastnictví. Akce je připomínkou letošního 140. výročí narození tohoto významného středoevropského architekta, který byl činný hlavně ve Vídni.

Nábytek

…jako z jiného světa

Společnost Resort Living s.r.o. získala autorská práva na výrobu a celosvětový prodej původního návrhu sofa od Jana Kaplického. Spolupráci mezi architektonickým studiem FUTURE SYSTEMS a Resort Living s.r.o. odstartoval projekt Konopiště resort, pro který Jan Kaplický navrhl své dvě poslední stavby, Klub Volavka a Vilu Kaplicky. V rámci pokračující spolupráce s týmem FUTURE SYSTEMS a Eliškou Kaplicky Fuchsovou společnost Resort Living připravila exkluzivní kolekci sofa v originální bílé kůži s černou a šedou variací a limitovanou kolekci v barvách FUTURE SYSTEMS.