Deskové radiátory

Deskové radiátory jsou v naší zemi stále nejběžněji používanými radiátory v domácnosti, ale i v nebytových prostorech, které je třeba vytápět. Vyrábí se několik druhů deskových radiátorů, které se rozlišují podle připojení. Deskové radiátory se nejčastěji používají při rekonstrukcích při výměně za litinové radiátory. Nejčastější typ deskových radiátorů u nás je RADIK VK s pravým připojením a RADIK VKL s levým připojením. Pro více informací o vhodném typu deskového radiátoru do vašeho příbytku je třeba poradit se s odborníkem. Rady a tipy pro nové bydlení si můžete nalistovat i v našem online magazínu, případně v něm můžete získat inspiraci a dozvědět se o nových trendech v bydlení a v zahradě.

Koraflex zdroJ: KORADO, a.s.
Vytápění

Topení. Viditelné nebo skryté? Záleží především na prostoru a vkusu

Bez zdroje tepla se v našich zeměpisných podmínkách neobejdeme. Základní otázka tedy spočívá jen v tom, pro co se rozhodnout. Ačkoli možností je řada, již po léta v oblibě vedou otopné systémy napojené na teplovodní potrubí. Zvolit deskový radiátor na stěnu nebo moderní podlahový konvektor? KORADO dává na vybranou mezi obojím, záleží jen na prostorových možnostech bytu a osobním vkusu. Navíc při pořízení moderního topení ušetříte i na nákladech za vytápění.

Vytápění

Teplo nad zlato

Má-li být vytápění energeticky úsporné, systém musí promptně reagovat na každou změnu – na náhlé tepelné zisky i ztráty. Je důležité, aby každá složka systému vytápění plnila svou funkci. Teplotní pohodu v interiéru zajistí jen tehdy, jsou-li […]

Vytápění

Využití otopných těles – radiátorů

Téměř v každém prostoru, kde se člověk dlouhodobě nebo krátkodobě zdržuje, se v našich klimatických podmínkách nachází radiátor. Radiátory nebo otopná tělesa patří k prvkům otopné soustavy, pomocí nichž dosahujeme nejen požadované teploty v místnosti, […]

Vytápění

Aby nebyl kotel cestou do pekla

Kotel v domě je věc navýsost užitečná, protože zajišťuje teplo domova, ale předpokládá, že mu to oplatíme odpovídající péčí. Jinak se z něj totiž může stát poměrně výbušná záležitost.