Koraflex zdroJ: KORADO, a.s.

Topení. Viditelné nebo skryté? Záleží především na prostoru a vkusu

16. 02. 2015
Diskuze (0)
Sdílet

Bez zdroje tepla se v našich zeměpisných podmínkách neobejdeme. Základní otázka tedy spočívá jen v tom, pro co se rozhodnout. Ačkoli možností je řada, již po léta v oblibě vedou otopné systémy napojené na teplovodní potrubí. Zvolit deskový radiátor na stěnu nebo moderní podlahový konvektor? KORADO dává na vybranou mezi obojím, záleží jen na prostorových možnostech bytu a osobním vkusu. Navíc při pořízení moderního topení ušetříte i na nákladech za vytápění.

Ačkoli základní rolí topení je vyhřát interiér, čím dál více se na něj pohlíží i jako na prvek, jenž významně ovlivní celkové vzezření bytu. Roli přitom hrají nejen prostorové možnosti a celkové zařízení bytu, ale také vlastní architektonické řešení bydlení. V moderních interiérech pyšnících se výraznými prosklenými prostory se totiž místo na radiátor hledá jen obtížně. Přesto se deskové radiátory ani v budoucnu nemusí o svoje místo na trhu bát.

Koraflex zdroJ: KORADO, a.s.

zdroJ: KORADO, a.s.

Konvektor pro designové pojetí i rovnoměrné vytopení interiéru

Konvektorové systémy umožňují zaměřit se v interiéru výhradně na design. Protože jsou umístěné pod podlahou a prozradí je pouze mřížka v podlahové krytině, nijak nenarušují koncepci prostoru. Bydlení zůstane jeho vzdušnost, vyniknou francouzská okna, vstupy na terasu či velké prosklené plochy. Při tomto typu vytápění se teplo do místnosti dostává prouděním neboli konvekcí. Dochází k cirkulaci, při níž teplý vzduch stoupá ke stropu, tam se ochlazuje a následně zase klesne k podlaze. Protože vzduch proudí celým prostorem podél stěn, interiér se lépe a rovnoměrněji prohřeje, byt přitom vytopíte s minimálními náklady. Poslední novinka, jíž je konvektor KORAFLEX FW, umožnuje interiér nejen vytápět, ale zvládne ho v případě potřeby i chladit. Komfortní tepelnou pohodu zajistí i v místech s vyššími tepelnými ztrátami, jimiž jsou právě velké prosklené plochy. Díky důmyslné technologii ho lze navíc i zapojit do systému inteligentního řízení budov.

zdroJ: KORADO, a.s.

zdroJ: KORADO, a.s.

Deskový radiátor pro tradiční vytápění a snadnou rekonstrukci

Radiátor na stěnu je řešením do tradičněji řešených interiérů a pro ty, kteří upřednostňují tzv. sálavé topení. Nevzhledný žebrový však již dávno nahradil deskový. Dokáže poskytnout vysoký výkon, na rozdíl od svého předchůdce však zabere méně místa, vyznívá subtilněji a také se snáze udržuje. Jediné, co se nezměnilo, je preference jeho barevnosti zákazníky, zde pořád vede tradiční bílá. Deskový radiátor je oblíbený i v případě rekonstrukcí. Například typ RADIK KLASIC – R umožňuje vyměnit starý radiátor bez nutnosti řezat nebo svařovat trubky. Nové topení vypadá nejen efektně, ale umožňuje snížit náklady na vytápění o 20 – 30 % ročně. Výměnu čtyř starých radiátorů za nové lze zvládnout zhruba za 5 hodin.

Jaké topení tedy zvolit? Viditelné na zeď či skryté pod podlahou? Záleží na peněžence, prostorových možnostech i vlastním vkusu. V každém případě však platí, že o vhodném typu a výkonu vybraného deskového radiátoru či podlahového konvektoru by měl na základě parametrů konkrétních prostor výpočtem rozhodnout specializovaný projektant.

Více informací k jednotlivým možnostem naleznete na www.korado.cz

Kategorie: Vytápění
Tagy: design Deskové radiátory Etážové topení konvektor otopné systémy Podlahové topení Podlahové topení svépomocí Podlahové vytápění radiator Radiátory Regulace podlahového topení Topení vytapeni žebrový radiátor
Sdílejte článek

Diskuze