Etážové topení

O etážovém topení se mluví tehdy, když se vytápí jen jeden byt samostatně nebo jedno patro budovy samostatně, nezávisle na ostatních. Jde o vytápění vodou nebo plynem. Jedním z takových etážových topení je například i podlahové topení. Topení je častým tématem při rozhodování u nových staveb či rekonstrukcí. Existují různé typy a možnosti topných zdrojů. Proto je důležité zjistit si všechny potřebné informace týkající se vašeho konkrétního příbytku. Několik užitečných informací naleznete také v našich článcích. Portál HOME se zabývá různými otázkami bydlení, interiéru i exteriéru domu.

Vytápění

Systémy vytápění – vyberte si ten svůj

Moderní vytápěcí systémy představují poměrně široký soubor možností, jak zahřát svůj domov – ať už bydlíte v bytě, či rodinném domě. Na výběr mají jak ti, kteří v první řadě zohledňují výši nákladů, tak ti, kteří řeší především pohodlí, dostupnost či vliv na životní prostředí.

Koraflex zdroJ: KORADO, a.s.
Vytápění

Topení. Viditelné nebo skryté? Záleží především na prostoru a vkusu

Bez zdroje tepla se v našich zeměpisných podmínkách neobejdeme. Základní otázka tedy spočívá jen v tom, pro co se rozhodnout. Ačkoli možností je řada, již po léta v oblibě vedou otopné systémy napojené na teplovodní potrubí. Zvolit deskový radiátor na stěnu nebo moderní podlahový konvektor? KORADO dává na vybranou mezi obojím, záleží jen na prostorových možnostech bytu a osobním vkusu. Navíc při pořízení moderního topení ušetříte i na nákladech za vytápění.

NED a pasivní domy

U topení myslete na budoucnost

Dnes se hodně mluví o úsporách energie na vytápění rodinných domů – nejčastěji v souvislosti se zateplenými obvodovými stěnami či kvalitními okny. Dosažení dobrých tepelnětechnických parametrů obvodových konstrukcí je však jen první fází na cestě […]