dřevěný nábytek

Dřevěný nábytek Dřevěný nábytek je považován za nejkvalitnější, dlouhotrvající a nenáročný na údržbu. Zjistěte v našich článcích, proč se stále více lidí vrací ke starým zvykům a retro designu s dřevěným nábytkem. Přečtěte si naše články na portálu HOME pro pěkné bydlení.

Opravy v domácnosti
Rekonstrukce bytu

Osm nejběžnějších oprav v domácnosti, které zvládnete i sami

Určitě to znáte. Utěsníte tekoucí vodovodní kohoutek a zjistíte, že někde přestala svítit žárovka. Vyměníte žárovku a všimnete si počínající plísně u okna. Zbavíte se plísně a... Každá domácnost představuje jeden velký, nikdy nekončící kolotoč menších či větších oprav.

Křesla se stolkem
Design interiérů

Nejen estetika: Proč designéři stále více preferují nábytek na nožičkách?

Všimli jste si, že nábytkové trendy ovlivňují i to, zda nábytek stojí na podlaze, nebo je na nožičkách, případně zavěšený na stěně? Zatímco v osmdesátých letech minulého století byly módou masivní sedací soupravy položené přímo na podlaze, dnes se vracíme k nábytku na nožičkách. Proč ho doporučují i designéři?

Moderní barva
Nábytek

Váháte s přebarvením starého nábytku? Argumenty, proč se do toho pustit

Barvení dřevěného nábytku je kontroverzním tématem, který dělí lidi na dvě skupiny. Na ty, kterým se to líbí a vidí to jako způsob, jak nábytek oživit, a na ty, kterým barvení přijde jako zbytečné ničení. Takoví jsou zastánci toho, že dřevo by mělo zůstat takové jaké je, tedy přírodní a bez jakýchkoliv zásahů. Přesto je barvení dřeva docela dobrý nápad.

Dřevěný stůl
Nábytek

Dřevěný nábytek si zaslouží péči: S tímto návodem bude zase jako nový

Máte doma dřevěný nábytek, který ztratil svůj původní lesk a vypadá unaveně? Nezoufejte! Stačí následovat jednoduché kroky a obnovíte jeho vzhled a vrátíte mu původní krásu. Těch nejlepších výsledků lze dosáhnout poměrně snadno.

Jak obnovit dřevěný zahradní nábytek
Relax v zahradě

Jak obnovit dřevěný zahradní nábytek

Kvalita, svěží vzhled, nadčasovost a kresba dřeva jsou jedny z mnoha předností dřevěného zahradního nábytku. Jeho nižší odolnost vůči klimatickým vlivům však vyžaduje častější péči a renovaci. Odbornice z Hornbachu radí, jak na to.

Garsonka po rekonstrukci
Design interiérů

Jak zrekonstruovat garsonku, aby v ní mohli pohodlně žít dva lidé

Na panelákových garsonkách se výrazně odráží „styl“ socialistických architektů. Maličká kuchyňka, zcela nesmyslně umístěná hned u vchodu do bytu a vedle toalety, včetně dalších nuancí, které byly blízké i původní garsonce v Bratislavě.

Zahrada - Dům Down to Earth v Izraelu
Návštěvy domů

Po letech v karavanu si konečně postavili vysněný dům zařízený přírodními materiály

Pětičlenná rodina, která delší dobu žila na cestách v karavanu, snila o domě na venkově. Našli si krásný pozemek s olivovým hájem. Podobu domu navrhl architekt Alon Ben Nun, o jeho vnitřní zařízení a atmosféru se postarala izraelská interiérová designérka s mezinárodními zkušenostmi Keren Gans. Díky přírodním materiálům, uměleckým dílům a luxusnímu nábytku proměnila stavbu ve splněný sen rodiny.

Exteriér - Rekreační chata na Lipně
Návštěvy domů

Šetrná dřevostavba z CLT panelů nenabízí jen krásný výhled na Lipno, ale i kouzelnou atmosféru u praskajícího krbu

Nadšení sportovci toužili po odpočinkovém místě, kde by si mohli dopřát pohodu a relaxaci po náročných dnech v práci, ale i hodinách strávených lyžováním či turistikou. Dnes je v lůně Šumavy u vodní nádrže Lipno čeká útulná chata s rozpálenou saunou, pohodou u vody a vůní okolního lesa, které jsou správnou tečkou za vydařeným výletem.

Obývací pokoj - Víkendové apartmá v Jizerských horách
Design interiérů

Víkendový byt, který nahradil chatu. Najdete v něm i krb se zeleným keramickým obkladem

Česká architektka Markéta Bromová dostala zadání navrhnout interiér bytu v Jizerských horách. Nachází se v přízemí novostavby, díky čemuž je nejen vizuálně, ale i přímo fyzicky propojený s okolní krajinou. Hlavní koncept návrhu tvoří dva opačné a doplňující se principy: na jedné straně stojí nadčasovost a odolnost materiálů, na straně druhé historický charakter místních chalup.

Terasa s výhledem na jezírko - Rodinný dům s veterinou v Plzni
Návštěvy domů

Novostavba v Plzni naplno využívá tradiční materiály. Uvnitř dominuje dřevo, zvenčí cihla

Mít ve vlastním domě kancelář, ze které můžete naplno vykonávat svou práci, má mnoho výhod. Nový dvoupodlažní dům v Plzni se sedlovou střechou zahrnuje nejen pohodlný prostor k bydlení, ale též veterinární kliniku. Je umístěna ze strany ulice, protilehlá strana domu je maximálně soukromá – patří otevřenému prostoru kuchyně, jídelny a obývacího pokoje s velkým prosklením a výstupem na terasu v soukromí pozemku.