historické byty
Rekonstrukce bytu, který musí odolat dětem i chlupatým obyvatelům
Na začátku této promyšlené přestavby bytu v historickém pražském domě stálo pevné přátelství mezi majiteli bytu a architektkou Martinou Homolkovou ze studia Malfinio. Architektka získala naprostou důvěru a dostala prostor pro tvorbu originálního interiérového konceptu. V konečné fázi projektu hráli klíčovou roli malý syn majitelů a jejich dva kočičí společníci, pro jejichž potřeby byl byt detailně upraven. Tento zdánlivě neobvyklý tým vytvořil interiér plný života a originality, který je všechno možné, jen ne fádní.
Denní zóna s prvky první republiky a v koupelně opice – majitel se při zařizování bytu řídil srdcem
Bytový dům z roku 1924 se nachází v historickém centru Nitry a původně sloužil pro zaměstnance soudu. Pod taktovkou Petra prošel vydařenou rekonstrukcí.
Byt v historické vile v Liberci prošel radikální rekonstrukcí. Vnesla do ní i kousek přírody
Tak jako virtuos potřebuje k tvorbě hudby svůj hudební sluch, tak i interiérový designér musí disponovat citem pro detail a smyslem tvořit lahodné kombinace. V případě rekonstrukce bytu historické vily v Jablonecké ulici v Liberci se tyto vlastnosti povedly aplikovat. Kombinace betonové stěrky, dřeva, bílé barvy a černých doplňků zanechává přirozený dojem, plný vzdušnosti a lehkosti.
V koupelně se Sarou Nicole Rossetto: Italská top influencerka proměnila svůj sen o luxusní designové koupelně ve skutečnost
Smršť fotoblesků, selfie s fanoušky, natáčení luxusních akcí a kampaní: Sara Nicole Rossetto stojí před objektivy kamer a fotoaparátů téměř denně. Ať již jako fotomodelka pro mezinárodní módní značky, nebo jako influencerka, která svých více než 100 000 sledujících nechává nahlédnout do svého každodenní života.
Rekonstrukce starého bytu: I s malým rozpočtem lze dosáhnout velké změny
Andrea s Dušanem dokázali ze starého bytu s mimořádně nepraktickou dispozicí vydolovat opravdu nemožné. Pěkný útulný domov plný nápadů, který je připravený plnit všechny jejich přání a potřeby. A to vše navíc s poměrně omezeným rozpočtem.
Jak bydlí designéři? Díky přiznaným nerovnostem vytvořili prostor s osobitou atmosférou
Dvojice designérů Matteo Ferrari a Carlota Gallo si v Madridu vyhlédla nevelký historický byt. Domov, který si vytvořili rekonstrukcí a vybavením prostoru, nazvali „Casa Olivar“. Vznikl intimní prostor, ve kterém se naplno rozvíjí kreativita. Důkazem jsou přiznané nedokonalosti původních materiálů, které mohou vytvořit působivější a charizmatičtější atmosféru než uhlazená řešení.
Snoubení historie a současnosti: Rekonstrukce bytu v historickém srdci Karlových Varů
Pokud jste někdy rekonstruovali byt „od podlahy“, asi nám dáte za pravdu, že člověku stačí absolvovat to jednou za život. Najdou se však i tací lidé, kteří si tento náročný proces zamilují. Právě to se stalo i majitelům tohoto bytu v historickém srdci Karlových Varů.
Zachovalý starý byt se silným charismatem se pyšní zdařilou rekonstrukcí. Uhádnete, kde se ukrývá chladnička?
Starý byt v dobrém stavu, a to navíc v hlavním městě, je dnes hotový zázrak. Jeden z mála takových bytů se nachází v historickém domě od vídeňského architekta Ludwiga Baumanna. Prostorný světlý byt měl další výhodu – kromě krásy dobových prvků, které si zachoval, měl také prakticky řešenou dispozici. Nebyly zapotřebí žádné výraznější změny, pokud nepočítáme přemístění kuchyně. Rekonstrukci realizovali architekti Peter Jurkovič a Martin Želiar.
Jak vypadá historický byt v centru Prahy, když si ho zařídí hudebníci se zájmem o design?
Když vcházíme s fotografem do tohoto bytu, překvapuje nás ticho, a to hned ze dvou důvodů. Tím prvním je to, že byt se nachází v samotném centru Prahy, tramvaje a množství lidí tak mají domácí přímo pod okny. Tím druhým je to, že těmito domácími jsou hudebníci srdcem i duší – Marek Vrabec, hudební ředitel festivalu Prague Sounds, a jeho partnerka Kateřina Chroboková, známá varhanistka vystupující pod jménem Katta.
Jak to vypadá, když je historický byt protkaný moderními technologiemi
Bydlení v centru hlavního města má mnoho výhod. Historické stavby však potřebují modernizaci, především kvůli nevyhovující dispozici a nedostatku přirozeného světla. Ateliér Arkhe nedávno řešil rekonstrukci jednoho z takovýchto bytů pro pětičlennou rodinu, která tráví více času na cestách než doma. Starý byt se měl stát základnou, z níž budou vyrážet do celého světa.