industriální styl
Industriální styl nemusí být jen chladný. Dá se pomocí něj udělat útulný příbytek
Industriální styl nemusí být nepříjemně chladný. Trendem je jeho teplejší forma: warm industrial.
Industriální styl dotváří správná svítidla: Ovlivní atmosféru bydlení
Industriální styl je v posledních letech stálicí interiérového designu a postupně si nachází cestu do stále většího množství domovů. Na první pohled může působit trochu chladně, ve skutečnosti si ho však díky barvám a textiliím můžete přizpůsobit přesně podle svého vkusu. Právě špetka z industriálního stylu vám zaručí, že vaše bydlení bude opravdu stylové a jedinečné.
Ekologická proměna mlýna na Křivoklátsku tají dech. Architekt si ze zbytkového dřeva vyrobil i nábytek
Starý objekt mlýna na území Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko byl už v devadesátých letech částečně proměněn v trvalé bydlení. Týkalo se to však jen jeho západní části. Východní zůstala nezměněná, dokud nedostal nabídku bydlet v těchto prostorech architekt Tomáš Petrášek s rodinou. Jak vypadá jeho domov po proměně?
Originální a stylové bydlení pro úspěšného mladého muže
V památkově chráněné budově v Kyjevě vznikl velmi zajímavý byt pro mladého, sofistikovaného, svobodného majitele. Dvoupodlažní prostor ještě před jakýmkoliv řešením prošel odborným posouzením stavby. V rámci tohoto procesu odhalili původní zdivo, skryté pod vrstvami omítky, staré dřevěné stropní trámy a šikmé stěny v podkroví. Právě tyto cenné nálezy daly rekonstruovanému bytu charakter.
Intimní loft spojuje v jednom prostoru všechno. Kdykoliv se může přizpůsobit novým požadavkům
Architekti Richard Kilo, Ing. arch. Matej Honč a Bára Antošová z ateliéru Kilo/Honč řešili velmi zajímavý projekt loftu pro jednoho majitele a jeho domácí zvířátko. Pro někoho to může být silná „káva“, avšak prostor je ušitý na míru majitelky a v jednom obdélníku spojuje všechny funkce. Hluboce intimní byt s možností jakýchkoliv změn.
Majitelé chtěli více průhledů, nálad a květin. Rekonstruovaný byt z roku 1927 vyniká nezvyklými řešeními
Byty z první poloviny minulého století bývají obvykle tmavé, mají chodby a chodbičky, které zbytečně zabírají cenný prostor. Podobný byt s rozlohou sto třináct metrů čtverečních byl předmětem rekonstrukce architektů z ateliéru KILO / HONČ. Zadáním bylo z bytu z roku 1927 vytvořit prostor ušitý na míru mladé rodině, s nezvyklými řešeními vyvolávajícími pocit nekonečna a průzračnosti.
Rekonstrukce historického bytu ve starém centru Liberce přinesla majiteli nejedno úskalí
Možná si řeknete, že když rekonstruuje architekt pro sebe a svou rodinu, bude to pro něj o to jednodušší. Historický byt v starém centru Liberce však svému majiteli-architektovi přinesl nejedno úskalí.
Tento neobvyklý byt se vám přizpůsobí, ať vás v životě postihnou jakékoliv rodinné změny! V čem spočívá jeho flexibilita?
Když si jen tak zběžně prohlédnete fotky projektu MG08, pravděpodobně budete překvapeni. Kuchyň vypadá, jako kdybyste se nacházeli na dně obkladačkami obloženého bazénu. Modrý žebřík tento pocit ještě umocňuje – to je jen několik nečekaných momentů zajímavé realizace. Rukopis BURR Studia se prostě nezapře. Podstata je však jinde.
Po osmnácti letech se konečně dočkali rekonstrukce. Jak si s ní poradila pětičlenná rodina se zvyšujícími se nároky dětí?
Postavíte nebo koupíte dům, zabydlíte se, máte děti a později stále nacházíte výmluvy, proč ještě „není ta správná doba“ pro rekonstrukci, ačkoliv už vám dispozice až tak nevyhovuje. Některé rodiny k přeměně bydlení přinutí rodinná či ekonomická situace. Jiné uznají, že původní řešení už nevyhovuje jejich potřebám, až když děti „vyletí z hnízda“. Podívejte se, jak řešila rekonstrukci bydlení pětičlenná rodina osmnáct let po tom, co se poprvé nastěhovali do domu.
Pohodlný a příjemný interiér, který kombinuje industriální a venkovské prvky, dokonale rozmazluje své obyvatele
Luxusní obytný prostor, který kombinuje industriální i venkovské prvky, vznikal jinak, než je obvyklé. Architekti z ateliéru Halel Architecture měli navrhnout design dvoupodlažního domu, aniž by znali jeho majitele a jejich vkus. Developeři je oslovili ještě před prodejem nemovitosti. Autoři projektu zvolili přístup, který oživuje slávu starobylého přístavního města Jaffa v Izraeli. Zároveň však použili i prvky moderního designu.