kamenné zdivo

Exteriér se schody - Rustikální dům v Kanadě
Návštěvy domů

Rustikální dům postavili na nebezpečném svahu, dnes boří mnohé stereotypy

Když je místem stavby silná lokalita, ani kvalitní realizace nemůže být jiná. Projekt CAPO, který je dílem architekta Alaina Carle, má kořeny ve specifické lokalitě: strmý, nestabilní a nebezpečný skalnatý útes je na hranicích obyvatelnosti. Tato nevšední výzva přinutila architekta přehodnotit proces navrhování a zavést do něj i tento kritický rozměr. Díky precizní práci vznikl komplex několika hmot táhnoucích se klikatě po svahu.

Terasa před rekonstruovanou stodolou s dřevěným posezením
Rekonstrukce domu

Rodina našla klidné útočiště během pandemie ve zrekonstruované hospodářské budově na Moravě

Přeměny původně hospodářských staveb na víkendové domy nebo i trvalé bydlení jsou během posledních let stále častější. Je to skvělý způsob, jak využít prostory, které již neslouží žádnému účelu a vytvořit z nich příjemné odpočinkové místo.

Podkrovní byt s trámy
Design interiérů

Zcela neobvyklý byt! Odvážné kombinace vzorů, které nepůsobí chaoticky

Má-li dostat novou podobu budova postavená v roce 1906, nebo její část, vyžaduje to šikovné řešení, cit a odvážné nápady. V podkrovních prostorách staré stavby vytvořili architekti nevšední interiér, který kombinuje mnoho vzorů a zajímavých detailů. Navzdory tomu nepůsobí kýčovitě, ale spíše inspirativně. Vychutnejte si jeho atmosféru.

Foto: Adrià Goula
Návštěvy domů

Zbouráním zdi se změnily vlastnosti pozemku. Jak si s tím architekti poradili?

Odhalené kamenné zdivo nemusí být jen snahou o moderní realizaci, ale někdy i nezbytností. Například, pokud se dům nachází v historickém prostoru, kde by cokoli jiného než kamenné zdivo působilo jako pěst na oko.

foto: I.D.ARCH
Design interiérů

Bývalému statku vrátili život: Nevěřili byste, že tohle byl kdysi hospodářský dům!

Přeměna starých hospodářských budov a statků na trvalé nebo víkendové bydlení je skvělý způsob, jak dát těmto stavbám šanci na druhý život. Zároveň nabízí možnost vytvořit originální bydlení propojené s přírodou.