Reklama
Sen o loftu proměněný ve skutečnost

Sen o loftu proměněný ve skutečnost

Jsou otevřené, světlé, upřímné. Naše duše a myšlenky se v nich mohou volně rozlétnout. Podporují naši kreativitu a velkorysost. A proto je milujeme. Koho? No přece industriální lofty. Bývalé sklady a továrny, průmyslové provozy přeměněné na bydlení. Jeden obzvláště povedený jsme vám „dovezli“ až od protinožců.

Pražský loft v minimalistickém designu

Pražský loft v minimalistickém designu

Náročný klient + přísný architekt = bydlení bez kompromisů. Dostali jsme možnost navštívit další z pražských loftů – a radovali se z každého čtverečního metru. Konečně se i u nás dají najít byty, které si nezadají s těmi ze zahraničních časopisů. I když – autorem tohoto pražského je slovenský ateliér Cakov and Partners…

V loftu jako na pavlači

V loftu jako na pavlači

Moderní interiéry často nebudují svoji existenci na vřelých mezilidských vztazích. Jejich majitelé se mnohdy cítí natolik cool, že nepotřebují vlastní suverenitu stvrdit kontaktem s okolím. Dnes sice bydlíme trendově otevřeně, ale tuto otevřenost si paradoxně necháváme tak trochu pro sebe. My jsme však navštívili loft, jeden z totemů současné architektury, který je zcela jiný. Otevřenosti zde nekladou meze obvodové zdi, naopak si vykročila i na návštěvu k sousedům.

V prostorném loftu v malém pelíšku

V prostorném loftu v malém pelíšku

Do tohoto bytu přivedla současného majitele zvědavost – a byla z toho láska na první pohled. Žije zde přes tři roky, dobře se mu tady pracuje i odpočívá, a jak sám tvrdí, denně cítí štěstí a uspokojení z prostoru, který ho odklopuje.