loft

Celý interiér architektka promýšlela do sebemenších detailů a dekorací od návrhu polštářů až po výběr zeleně, povlečení nebo ručníků. foto Jakub Skokan a Martin Tůma z BoysPlayNice
Design interiérů

Interiér roku 2016: Loft s pštrosím torzem na pražských Hřebenkách

Cement, dráty, ocelové výztuže a jedno pštrosí torzo. Tak se dá ve zkratce popsat interiér loftu na pražských Hřebenkách. O tom, že se tato extravagantně-industriální kombinace architektce Dagmar Štěpánové opravdu povedla, svědčí kromě absolutní spokojenosti majitele i první místo v soutěži Interiér roku 2016.

Původní materiály i v podobě zbytkových konstrukcí pomohly prostoru zachovat si specifickou atmosféru industriální budovy. Obyvatelé se je nesnažili skrýt, ale vyzdvihnout nebo alespoň v náznacích zachovat. Foto Nora Sapárová a Jakub Čaprnka
Design interiérů

Jak žije mladý slovenský malíř Peter Cvik?

Mladý slovenský malíř Peter Cvik žije v luxusu, který je na míle vzdálený naleštěnému mramoru. Kraluje prostoru s duší, nasáklému životy obyvatel a atmosférou historické průmyslové haly.

Kovová okna jsou vizuální připomínkou původního účelu budovy a vytvářejí v interiéru nezaměnitelnou atmosféru. Svou syrovostí vytvářejí perfektní kontrast k útulným zařizovacím předmětům obývací části. FOTO Ben Hosking (techne.com.au)
Design interiérů

Sen o loftu proměněný ve skutečnost

Jsou otevřené, světlé, upřímné. Naše duše a myšlenky se v nich mohou volně rozlétnout. Podporují naši kreativitu a velkorysost. A proto je milujeme. Koho? No přece industriální lofty. Bývalé sklady a továrny, průmyslové provozy přeměněné na bydlení. Jeden obzvláště povedený jsme vám „dovezli“ až od protinožců.

Kresba borovicové překližky nejvíce vynikne pod přímým slunečním světlem.
Design interiérů

Industriální loft v nástavbě pro mladou čtyřčlennou rodinu

Loft v městské nástavbě s pomocí kreativního a střízlivého pohledu architektů vytvořil ideální podklad pro příjemné bydlení mladé čtyřčlenné rodiny.

Na míru vyrobené otvíravé panely umožňují propojit a oddělit ložnice a pracovnu od denní části bytu.
Design interiérů

Pražský loft v minimalistickém designu

Náročný klient + přísný architekt = bydlení bez kompromisů. Dostali jsme možnost navštívit další z pražských loftů – a radovali se z každého čtverečního metru. Konečně se i u nás dají najít byty, které si nezadají s těmi ze zahraničních časopisů. I když – autorem tohoto pražského je slovenský ateliér Cakov and Partners...

Design interiérů

V loftu jako na pavlači

Moderní interiéry často nebudují svoji existenci na vřelých mezilidských vztazích. Jejich majitelé se mnohdy cítí natolik cool, že nepotřebují vlastní suverenitu stvrdit kontaktem s okolím. Dnes sice bydlíme trendově otevřeně, ale tuto otevřenost si paradoxně necháváme tak trochu pro sebe. My jsme však navštívili loft, jeden z totemů současné architektury, který je zcela jiný. Otevřenosti zde nekladou meze obvodové zdi, naopak si vykročila i na návštěvu k sousedům.

Rekonstrukce bytu

V prostorném loftu v malém pelíšku

Do tohoto bytu přivedla současného majitele zvědavost – a byla z toho láska na první pohled. Žije zde přes tři roky, dobře se mu tady pracuje i odpočívá, a jak sám tvrdí, denně cítí štěstí a uspokojení z prostoru, který ho […]