Praha

Obývací pokoj
Design interiérů

Pražský mezonet plný čísla 69: Pyšní se titulem interiér roku

Máte-li silný vztah k umění, jste-li vášniví sběratelé uměleckých děl nebo máte-li rádi umění pro vlastní potěšení, budete chtít být jím obklopeni i ve vaší domácnosti. Rekonstrukce mezonetu v pražském Žižkově se nesla ve znamení svěžích barev, nezvyklých tvarů a čísla 69, které z obrazu Vladimíra Houdka proniklo i do detailů na různých místech bytu a částech nábytku. Vzniklo jednoduché vzdušné a svěží bydlení pro mladou rodinu, která umění rozumí, umí ho docenit a těšit se z něj.

Hlavní vchod do domu vede ze západní strany. FOTO ROBERT ŽÁKOVIČ
Návštěvy domů

Rodinný dům na okraji Prahy nabízí mladé rodině komfortní bydlení

Zpoza vysokého plotu vykukují hranaté obrysy bílého stavení. Na lehce svažitém pozemku na okraji Prahy vyrostla moderní novostavba architekta Daniela Labuzíka, nabízející mladé rodině bydlení podle současných životních standardů.

Foto: Marek Novotny
Dřevostavby

Novostavba dřevostavby s venkovským kouzlem stojí přímo v Praze

Na první pohled působí jako starší dřevěná stavba, věžičkou připomínající kostelík. Když však přijedete blíž, zjistíte, že jde o novostavbu příjemné moderní dřevostavby s venkovským kouzlem, která plně harmonizuje s přírodou. Věřili byste, že se díváte na dům, který stojí v Praze?

foto Atrium Architekti
Návštěvy domů

Hra obdélníků: Vilu v Praze tvoří dvě budovy, každá slouží k něčemu jinému

Sympatická vila v Praze tvarově připomínající v současnosti tak populární stodoly, avšak v moderním jednoduchém pojetí, vyšla z dílny architektonického studia Atrium Architekti. Jednoduchý obdélníkový půdorys, sedlová střecha, elegantní kombinace bílé a tmavošedé, velké prosklení – tak by se dala tato vila charakterizovat ve zkratce. To však není všechno.

Novinky

Pražské Modřany – nejlepší místo pro bydlení

Navštívíte-li Modřany na jižním okraji Prahy, dýchne na vás jedinečná atmosféra. Není divu, že lokalita je stále vyhledávanějším místem pro život a místní obyvatelé na ni nedají dopustit.

Návštěvy domů

Nevšední hausbót pro flexibilní využití v Holešovickém přístavu

Luxus, nevšednost, romantika i dobrodružství… Tato kombinace určitě není běžná ani pro velmi drahý dům na nějakém velmi exotickém místě. Zato ji můžete najít jen kousek od stanice linky 156 městského autobusu v Praze, v Holešovickém přístavu.

Design interiérů

Prosvětlený byt na Kajetánce, kde vládne klid a radost

Byt je na krásném místě, s výhledem do parku a k baroknímu zámečku. Když opadají listí, tak i s úžasným pohledem na věže Svatovítského chrámu.

Dům sice stojí v pozadí, ale svou hmotou cloní zahradu od ulice a vytváří intimní kout s terasou a bazénem.
Návštěvy domů

Dům v pozadí pozemku

Tentokrát jsme se vydali na návštěvu do městečka jihozápadně od Prahy. Ukrytý za plotem z bílých lícových cihel stojí na vzdáleném konci pozemku rodinný dům, středobod našeho zájmu.

Jednoduchou bílou kuchyň tvoří skříňky IKEA doplněné pracovní deskou ve stejné barvě. „Nechtěli jsme tyto statické, nepřenosné věci řešit nákladně, protože stále stojíme před otázkou, zda žít v bytě, nebo v domě se zahradou,“ objasňuje majitelka. FOTO ROBERT ŽÁKOVIČ
Design interiérů

Podkroví v srdci Prahy plné dobrých nápadů

Bydlení v podkrovním mezonetu téměř v samém srdci Prahy? Jsou-li jeho obyvateli šikovná architektka se svou rodinou, je tato kombinace zaručený úspěch.

Novinky

Nové rodinné bydlení v Praze 4 – Modřanech

Hledáte nové bydlení v místě s veškerou občanskou vybaveností, vynikající dopravní dostupností, dostatkem zeleně a sportovišti v dosahu? Doporučujeme Vaší pozornosti úspěšný projekt Byty U Dubu v Praze 4 - Modřanech.