Prosvětlený byt na Kajetánce, kde vládne klid a radost

29. 08. 2016
Diskuze (0)
Sdílet

Byt je na krásném místě, s výhledem do parku a k baroknímu zámečku. Když opadají listí, tak i s úžasným pohledem na věže Svatovítského chrámu.

Od první chvíle jsme společně s klientem věděli, že chceme vytvořit hodnotný, trvale krásný interiér, stanovili jsme si termín „modern classic“.

19

20

Přečtěte si také: Byt v panelovém domě kompletně zbourali a postavili znovu. Tohle je výsledek ich proměny!

K práci na bytu jsme přišli v momentě převzetí klientem od developera ve standartním vybavení, rozhodli jsme se nakonec respektovat stávající dispozici bytu, ale alespoň opticky-pocitově se zbavit hlavních neduhů – uzavřeností, nepropojení prostorů.

24

Byt měl nepřehlednou halu s devíti identickými, nízkými standardními dveřmi. Dveře ze zádveří a vstupní dveře do obývacího pokoje jsme udělali vysoké, skleněné, dostali jsme světlo do haly a navedli tak návštěvníka přes hlavní společenské prostory.

22

Druhou formální osou je cesta lemovaná obkladem z ořechu do pracovny klienta. Do obkladu jsme integrovali – schovali dvoje dveře a šatnu přičlenili k pracovně.

31

Přečtěte si také: Když se potká úžasný prostor se severskou elegancí, vznikne takový mezonet

30

Rozhodli jsme se mít celý byt v jednotném stylu, se stejnými materiály – dýha ořech, lak krémové barvy, stěrka, kůže, nečlenit ho tak barevně, materiálově, ale vnímat byt jako celek.

34

Snad se nám podařilo dostat do bytu světlo, noblesu, klid a radost.

Text: Ing. arch. Petr Tuček Foto: Zuzana Panská
www.petrtucek.com

Kategorie: Design interiérů
Tagy: byt design Kajetánka Praha
Sdílejte článek

Diskuze