Když se potká úžasný prostor se severskou elegancí, vznikne takový mezonet

27. 07. 2016
Diskuze (0)
Sdílet

Mnozí lidé, kteří se i v bytě chtějí cítit jako v prostorném rodinném domě a preferují méně tradiční formy městského bydlení, se poohlížejí zejména po krásných prostorách v podkrovích staroměstských domů.

Vytvořit mezonet je možné pouze v určitých prostorách, které jsou pro daný účel dispozičně a staticky vhodné. Jednodušší je koupit prostor, který byl dimenzován pro účely mezonetového bytu – je to však často i poměrně drahá volba. Pokud už jste (věříme, že po dlouhém hledání) konečně našli ten „svůj“ prostor, ze kterého chcete vytvořit mezonet, přichází na řadu otázka, jak ho zařídit tak, aby splňoval vaše představy o vytouženém bydlení. Přinášíme vám inspiraci v podobě krásné řešeného mezonetu, který se nachází ve švédském Göteborgu.

1

2

Dům, ve kterém se prostor nachází, má za sebou bohatou historii – byl postaven v roce 1890 z kvalitních cihel a přírodního kamene. Je zřejmé, že stavba byla postavena kvalitně, protože ještě i po více než 120 letech si udržuje dobrý technický stav i vzhled. Nerušený výhled na vrcholky a věže budov je pouze jedním z mnoha pozitiv, které bydlení v podkrovním mezonetu nabízí. Absolutní klid a netradiční vnitřní dispozice dělají z podkroví skutečně speciální prostor.

3

4

Mezonet v Göteborgu se nachází v části Stureplatsen, která je centrem mnoha událostí, ale zároveň má své zákoutí, které nabízejí prostor pro klidný život. Jedním z těchto zákoutí je i bytový dům, ve kterém se byt nachází. Svou lokalizací je výborný i pro ty, kteří často cestují, nachází se nedaleko hlavního nádraží.

6

8

Do bytu se vstupuje masivními dveřmi, ke kterým se lze dostat buď pěšky po schodech, nebo pomocí výtahu. Rekonstrukce bytu proběhla na přelomu let 2015 a 2016. Zásadní změnou bylo propojení kuchyně a obývacího pokoje pro docílení lepší sociální interakce během návštěv a také pro lepší provzdušnění prostoru.

9

10

Po vstupu do bytu máme dvě možnosti – buď pokračovat rovnou do otevřeného prostoru obývacího pokoje a kuchyně, nebo se pustit po elegantním dřevěném schodišti přímo do patra. Po vstupu na levé straně se nachází nová koupelna a na pravé straně najdeme praktické úložné prostory. Vstupní hala je designovaná minimalisticky – najdeme zde nerušivé šedé dlaždice a jednoduché bílé stěny.

11

Kuchyně je zařízená moderně. Ventilátor je napojen na centrální odsávání, pracovní plochy jsou obloženy carrarským mramorem a kuchyně je v bílé barvě.

12

13

V koupelně, která je laděna v podobných světlých neutrálních odstínech jako zbytek bytu, je instalováno podlahové vytápění. Pod schody najdeme další úložné prostory.

18

23

Na patře se nacházejí dva pokoje. Jedna místnost slouží jako hlavní ložnice, přičemž ta druhá (menší), která v aktuálním čase slouží jako pracovna, může být hravě přeměněna na dětský či pokoj pro hosty. Dvě okna s výhledem na nebesa a vrcholky střech zářivého nočního Göteborgu jsou už jen bonusem, který k bydlení tohoto standardu neoddělitelně patří.

35

37

31

Přehled:

Lokalita: Stureplatsen 2, Göteborg
Pokoje: 3 + kk
Obytná plocha: 80 m²
Patro 4 + 5 z 5
Cena: 4 000 000 švédských korun (cca 430 525 EUR)

Text: Anna Martausová
Foto: Alvhem
Zdroj: alvhemmakleri.se

Kategorie: Design interiérů
Tagy: mezonet skandinavie
Sdílejte článek

Diskuze