mezonet

Obývací pokoj
Design interiérů

Pražský mezonet plný čísla 69: Pyšní se titulem interiér roku

Máte-li silný vztah k umění, jste-li vášniví sběratelé uměleckých děl nebo máte-li rádi umění pro vlastní potěšení, budete chtít být jím obklopeni i ve vaší domácnosti. Rekonstrukce mezonetu v pražském Žižkově se nesla ve znamení svěžích barev, nezvyklých tvarů a čísla 69, které z obrazu Vladimíra Houdka proniklo i do detailů na různých místech bytu a částech nábytku. Vzniklo jednoduché vzdušné a svěží bydlení pro mladou rodinu, která umění rozumí, umí ho docenit a těšit se z něj.

Obývací pokoj
Rekonstrukce bytu

Moderní mezonetový byt jako nadstavba domu z minulého století. Vládne v něm jednoduchost, čistota a geometrie

Úkolem architekta Jakuba Kolaroviče bylo navrhnout interiér nadstavby tak, aby vyhovoval modernímu způsobu života. Díky tomu, že nadstavba sestávala ze dvou podlaží, bylo možné prostor členit podle funkcí vertikálně.

Podkrovnímu mezonetu dominují přírodní materiály a tlumená barevnost, díky čemuž působí mimořádně přívětivě a útulně. FOTO MARTIN MATULA
Design interiérů

Bydlení jako žádné jiné! Vydařená rekonstrukce podkrovního mezonetu

Citlivě zrekonstruovaný podkrovní byt nabízí originální bydlení v historickém centru Košic. Zážitek z bydlení v centru města přináší originálně zrekonstruované podkroví starého měšťanského domu. Kdysi zanedbaná půda rozvinula svůj potenciál naplno, a to díky odhodlání a vytrvalosti investorů – manželů Tyčiakových.

Design interiérů

Když se potká úžasný prostor se severskou elegancí, vznikne takový mezonet

Mnozí lidé, kteří se i v bytě chtějí cítit jako v prostorném rodinném domě a preferují méně tradiční formy městského bydlení, se poohlížejí zejména po krásných prostorách v podkrovích staroměstských domů.

Jednoduchou bílou kuchyň tvoří skříňky IKEA doplněné pracovní deskou ve stejné barvě. „Nechtěli jsme tyto statické, nepřenosné věci řešit nákladně, protože stále stojíme před otázkou, zda žít v bytě, nebo v domě se zahradou,“ objasňuje majitelka. FOTO ROBERT ŽÁKOVIČ
Design interiérů

Podkroví v srdci Prahy plné dobrých nápadů

Bydlení v podkrovním mezonetu téměř v samém srdci Prahy? Jsou-li jeho obyvateli šikovná architektka se svou rodinou, je tato kombinace zaručený úspěch.

FOTO KOSI ARCHITEKTI
Design interiérů

Mezonet na dunajském nábřeží s příchutí dovolené

Terasa s parkovou úpravou, za niž by se nemuseli stydět ani v zámořském hotelovém resortu, vůně řeky a cvrkot rušného nábřeží pod vámi... Jste-li v té správné čtvrti, i slovenská metropole může mít podmanivý šarm letoviska.

Foto Robert Žákovič
Design interiérů

Inspirující rekonstrukce 2 mezonetů uprostřed centra Prahy

Jednoduchý základ ve stylu moderního minimalismu, experimenty s barvami či tapetami a fotografie usměvavé rodinky, to je mix, který dohromady vytváří příjemnou atmosféru novodobého podkroví v jednom z historických činžáků nedaleko pražského Staroměstského náměstí.

Horní poschodí bytu tvoří rozlehlý otevřený denní prostor, v němž bez problémů koexistují záměrně různorodé zóny: pop-artová jídelna, bílá plastová pracovna a obývací pokoj inspirovaný japonským minimalismem.
Design interiérů

Nezvyklé řešení mezonetového bytu jako ukázka chytrého designérského přístupu

Mezonetový byt v jedné z noblesních pařížských čtvrtí si designérka Marine Peyrová zařídila ve vlastním osobitém stylu. Využila k tomu nábytek, který sama navrhla, i zářivou barevnost inspirovanou pop-artem.

Design interiérů

Dobrodružčin mezonetový byt

Starší činžovní dům na pražských Vinohradech má exotickou korunu. Samozřejmě na první pohled neviditelnou, dotknout jsme se jí mohli jen díky dobré vůli naší čtenářky, která nás pozvala do svého království.

Design interiérů

Půda jako životní prostor

Ten, kdo zná Ostravu jenom z doslechu, asi těžko pochopí, že si právě tady chce někdo pořizovat byt s vyhlídkou na město, charakteristické panoramatem těžních věží a továrních komínů. Ale ten, kdo tady na pár […]