rekonstrukce bytu
Rekonstrukce starého bytu odpovídá na otázku, jakého efektu se dá v interiéru dosáhnout sjednocením podlah a materiálů
Barcelonský byt v nejvyšším poschodí domu z roku 1900 potřeboval úpravu pro pohodlnější život čtyřčlenné rodiny. Nachází se v centru čtvrti Gracia a tak jako mnoho starých domů a bytů i on utrpěl mnohými „vylepšeními“ různých majitelů, která v konečném důsledku žádnými vylepšeními vůbec nebyla.
Zrekonstruovaný byt v pivovaru: laminát nahradili pravým dubem, atmosféru dotváří zděděný nábytek
Byt pro mladou rodinu na Bernolákově ulici v Bratislavě už na první pohled vyniká mezi moderními minimalistickými interiéry, na které jsme dnes zvyklí. Příběh jeho rekonstrukce vyplynul z několika jedinečných faktorů.
Šikovné přeměny, předělávky a vylepšení s nízkým rozpočtem. Květnový HOME je v prodeji!
Inspirujte se praktickými přeměnami v novém vydání časopisu HOME. Máme pro vás i nápady, jak oddělit prostor v interiéru nebo vyřešit atypickou kuchyň.
Čeho dosáhli tím, že některé stěny panelákového bytu nahradili tvárnicemi ze sklobetonu?
Mladý pár několik let bydlel v pronajatém bytě na pražském sídlišti Ďáblice. Byt i lokalita se jim tak zalíbily, že si koupili totožný v sousedním paneláku. Avšak před nastěhováním chtěli byt upravit a rekonstruovat, aby plně vyhovoval jejich představám. Po menším výběrovém řízení oslovili architekty ze studia Papundekl.
Světlé a vzdušné bydlení pro mladý pár aneb Jak vypadá byt, který lze kdykoliv přestavět?
Z uzavřeného bytu „poctivě“ rozděleného na co nejmenší prostory – jak bylo kdysi zvykem – vzniklo světlé a vzdušné bydlení pro mladý pár. Po odstranění všech příček, které bylo možné zbourat, se byt poprvé naplno nadechl a velkorysá výměra krásně vynikla. Jak se toho podařilo architektům z ateliéru Kuklica Smerek dosáhnout a co je nejsilnějším bonusem bytu po proměně?
Malý panelákový byt proměnili ve velmi příjemné a zároveň praktické bydlení s vlastním stylem
Nevelký panelákový byt proměnily Diana s Patrícií na velmi příjemné a zároveň praktické bydlení s vlastním stylem. Jaký je jejich recept? Na to, abyste dosáhli výrazného efektu, toho není potřeba moc. Někdy stačí i malé změny a šikovné jednoduché nápady.
Zachovalý starý byt se silným charismatem se pyšní zdařilou rekonstrukcí. Uhádnete, kde se ukrývá chladnička?
Starý byt v dobrém stavu, a to navíc v hlavním městě, je dnes hotový zázrak. Jeden z mála takových bytů se nachází v historickém domě od vídeňského architekta Ludwiga Baumanna. Prostorný světlý byt měl další výhodu – kromě krásy dobových prvků, které si zachoval, měl také prakticky řešenou dispozici. Nebyly zapotřebí žádné výraznější změny, pokud nepočítáme přemístění kuchyně. Rekonstrukci realizovali architekti Peter Jurkovič a Martin Želiar.
Útulného bydlení v garsonce dosáhli multifunkčním vyvýšeným pódiem
Nezvyklá rekonstrukce původního 2 + 1 nechává vyznít otevřený prostor se specialitou, jakou v jiných bytech nevidíte – pódiem, které slouží hned více účelům. Nekompromisní řešení zrušení příček architekti ze studia Neuhäusl Hunal zjemnili použitými barvami a materiály. Ze stísněného bytu v přízemí v pražském Žižkově vzniklo vzdušné a nápadité bydlení pro kamaráda architektů.
Nečekaná proměna bytu s problematickou sedmdesátiletou komorou. Návod, jak z problému udělat výhodu
Byt v domě z konce čtyřicátých let v klidné části Prahy – v Bubenči – zdědila už třetí generace téže rodiny. K modernímu bydlení pro mladé lidi mu hodně scházelo. Měl málo světla, příliš mnoho dveří a uprostřed starou komoru, se kterou se nedalo hýbat. Na první pohled noční můra při využívání prostoru. Na druhý se ale zjistilo, že se to přece jen dá vyřešit...
Díky minimálním zásahům zachovali výjimečnou atmosféru bytu
Většina současných rekonstrukcí starších bytů otevírá dispozici vybouráním několika příček. Rekonstrukce bratislavského bytu ze sedmdesátých let od architektů z ateliéru ARCHITEKTI mikulaj & mikulajova však ukazuje, že zmodernizovat takovýto byt je možné i bez větších zásahů. K projektu přistupovali tak, aby zachovali atmosféru a původní architekturu.