rozhovor

Jan Šebek ve svém bytě.
Kuchyně

Rozhovor: Světový barman Jan Šebek prozradil svůj oblíbený drink i jakou vychytávku používá v kuchyni

Pokud nyní slyšíte jméno Jan Šebek poprvé, tak je nutné zbystřit. Jde totiž o velmi talentovaného mladého muže z Prahy, který patří k barmanské světové špičce.

Liběna ve své kuchyni
Kuchyně

Rozhovor: V kuchyni s módní návrhářkou Liběnou Rochovou. Co by uvařila, kdyby chtěla udělat dojem?

Liběna Rochová patří již mnoho let k předním českým módním návrhářkám. Je nám proto opravdu velkou ctí, že nám poodhalí své krásné brněnské bydlení právě tato ikona (nejen) fashion designu a zároveň profesorka oděvního designu na pražské UMPRUM. Její estetické cítění na vás dýchne i ze způsobu vaření a stolování. Tak vítejte!

Lukáš Kimlička v kuchyni
Kuchyně

Jak vaří špičkový módní fotograf? Nahlédněte do kuchyně Lukáše Kimličky

Pokud se zajímáte o módu, jméno Lukáš Kimlička vám určitě bude povědomé. Je to jeden z předních módních fotografů na Slovensku a jeho práci můžete vidět také v českých fashion a lifestyle magazínech. Jestli vás zajímá, jak a kde tenhle sympatický mladý muž bydlí, jste na správné adrese.

Muž s dítětem u domu
Design interiérů

Psycholožka rozkrývá pro a proti vícegeneračního bydlení

Vysoké ceny realit a inflace znemožňují mladým rodinám najít si vlastní bydlení. Zůstávají odkázány na život s dětmi u rodičů i za cenu nižšího komfortu a případných konfliktů. Z finančního hlediska však jde o pragmatickou volbu.

Tomáš Třeštík
Kuchyně

V kuchyni s fotografem, který víc ohřívá než vaří aneb pohled do života Tomáše Třeštíka

Fotograf Tomáš Třeštík většinu času bydlí v Praze na Letné, kvůli rozhovoru jsme ho navštívili na Vyžlovce, v domku, který tu před pár lety s rodinou postavil vedle svých rodičů a sestry. Byla to velmi inspirativní (a zábavná) návštěva a vy se můžete podívat, jak to u něj vypadá, jak stoluje a co sobě a svým dětem vařívá – nebo jak on sám říká, ohřívá.

Rudy a Anna Linkovi
Kuchyně

Na slovíčko v kuchyni s jazzovým kytaristou Rudy Linkou a jeho manželkou Annou

Další díl seriálu Kuchyň dělá člověka zavítal na jih naší krásné země, konkrétně na Šumavu nedaleko Prachatic. Za kým? Za jedním z nejlepších jazzových kytaristů na světě Rudy Linkou a jeho sympatickou manželkou Annou, která je opravdovou mistryní v kuchyni!

Lukáš Čížek
Kuchyně

Zpověď nejlepšího z nejlepších: Rozhovor s kuchařem roku Lukášem Čížkem

Lukáš Čížek je aktuálně nejlepší kuchař České republiky. Zvítězil totiž v soutěži Kuchař roku 2022–2023. Kromě toho je členem národního kulinářského týmu, je majitelem a šéfkuchařem restaurace Farma ve Vrchlabí a pořádá kurzy v rámci Gourmet Academy. Zavítali jsme k němu domů do Studence nedaleko Vrchlabí, kde žije se svou přítelkyní.

Josef Maršálek ve své kuchyni
Kuchyně

Peče celá země: Na slovíčko v kuchyni s cukrářem Josefem Maršálkem

Josefa Maršálka můžete znát jako porotce cukrářské show Peče celá země nebo jako autora špičkových cukrářských kuchařek. Tu poslední vydal teprve nedávno.