svepomoci

Bílá koupelna
Koupelny

Jak na montáž závěsného umyvadla? Zabere vám to jen necelé tři hodiny

Máte doma umyvadlo, které jste se rozhodli namontovat sami? Pomoci si můžete i tímto praktickým postupem, který vám zabere jen necelé tři hodiny. Pusťte se do práce.

Na pozemku širokém jen šestnáct metrů navrhl architekt Peter Kasman dva rodinné domy pro rodiny sourozenců a umístil je tak, aby žádné z rodin nic nechybělo k příjemnému bydlení. Jeho řešení se osvědčilo už po dvou letech bydlení. (pohled ze západu, od přístupové cesty). FOTO TREEA
Návštěvy domů

Na jedné společné parcele si sourozenci postavili dva rodinné domy

Dobří sousedé jsou pro spokojený život skoro stejně důležití jako rodina. A je-li váš sourozenec zároveň vaším nejbližším sousedem, může to být velká výhoda. Při dobrých vztazích se vejdete i na jeden pozemek.

FOTO NORA A JAKUB ČAPRNKOVI
Design interiérů

Dvojice v sobě objevila nadšení pro svépomocnou výrobu nábytku. Takhle to vypadá u nich doma!

Mladý pár se do zařizování svého bydlení pustil s vervou a nadšením. Dvojice v sobě postupně objevila nadšení pro svépomocnou výrobu nábytku a doplňků, která je těší a ještě více spojuje.

foto isifa/shutterstock
Realizace zahrad

Svépomocnou stavbou pergoly můžete ušetřit mnoho peněz

Náš čtenář nám poslal svůj postup výroby zastřešené pergoly. Práce byla těžká, ale vyplatila se. Svépomocnou stavbou ušetřil tisíce korun. Pergola byla postavena ze smrkového dřeva důkladně ošetřeného proti vlivům počasí.

Návštěvy domů

Za 500 000 Kč postavil pro svou rodinu montovaný dům

Bydlet v centru v třikrát přeplacené garsonce, nebo v malém domku se zahrádkou v blízkosti města? V našem příběhu jednoznačně vítězí druhá možnost, která vyhrála nejen na základě životní filozofie, ale také z pragmatických důvodů.

Prostorná travnatá zahrada odděluje dům mladých od domu rodičů. Tak si tyto dva domy vybudovaly užší vztah a mírně se oddělily od ostatních.
Návštěvy domů

Moderní svépomocné bydlení v náručí přírody

Na úplném konci obce, dostupný cestičkou lemovanou majestátními kaštany, zcela pod lesem se rozprostírá areál několika domů, z nichž jeden je výsledkem svépomocné práce mladého architekta.

Rozvržení oken na fasádě a celkově kompaktní tvar domu napovídá, že zde se přistupovalo k návrhu s ohledem na tepelné ztráty.
NED a pasivní domy

Pasívní dům v Kravařích postavili z velké míry svépomoci

Dům jednoduchý svým tvarem, ale do detailu propracovaný – taková je stavba ve slezských Kravařích. Nebo jak se říká v nejmenované reklamě – to nejlepší se skrývá uvnitř.